⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo Turniej U24 o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego
17.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo European 125cc Youth Track Racing Cup w Pardubicach
17.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo 74. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
11.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo Finał MEP w Grudziądzu
10.10.2026 17:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
44:46
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
04.10.2026 19:30
Zakończona
Gezet Stal Gorzów Logo
49:41
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
04.10.2026 17:00
oto-dziesieciu-najlepszych-obcokrajowcow-w-historii-ostrowskiego-zuzla-na-podium-aktualny-zawodnik-ostrovii
oto-dziesieciu-najlepszych-obcokrajowcow-w-historii-ostrowskiego-zuzla-na-podium-aktualny-zawodnik-ostrovii
Strona główna » Oto dziesięciu najlepszych obcokrajowców w historii ostrowskiego żużla. Na podium aktualny zawodnik Ostrovii

Sport żużlowy. Oto dziesięciu najlepszych obcokrajowców w historii ostrowskiego żużla. Na podium aktualny zawodnik Ostrovii

  • Metalkas 2. Ekstraliga
6 stycznia 2025 Ten artykuł przeczytasz w 10 minut

Krzysztof Grzęda

Oto dziesięciu najlepszych obcokrajowców w historii ostrowskiego żużla. Na podium aktualny zawodnik Ostrovii

Oliver Berntzon obecnie znajduje się na trzeciej pozycji w zestawieniu najlepszych obcokrajowców ostrowskiego żużla. Szwed w nadchodzącym sezonie stanie przed szansą poprawienia swojego dorobku.

Doświadczony zawodnik powraca do Ostrowa Wielkopolskiego po roku przerwy, gdzie startował w barwach H. Skrzydlewska Orła Łódź. Reprezentował barwy Ostrovii w trzech wcześniejszych sezonach, gdzie był ważnym ogniwem w drużynie Mariusza Staszewskiego, jednak głównie przeciętny sezon 2022 zadecydował, że Berntzon zajmuje trzecie miejsce z zaledwie czterema punktami przewagi nad kolejnym zawodnikiem.

Na czele zestawienia jest nie kto inny jak Peter Karlsson. Rodak obecnego zawodnika Ostrovii startował w ostrowskim zespole aż przez sześć lat. Można powiedzieć, że był zawodnikiem klubu z Ostrowa w dwóch “turach”. Pierwsze trzy sezony odjechał w latach 2005-2007 i spisywał się wręcz wybitnie. Rozgrywki sprzed dwudziestu i dziewiętnastu lat zakończył ze średnią 2,588, natomiast w 2007 roku spisywał się nieco słabiej, bowiem wykręcił wynik “zaledwie” 2,300 pkt/bieg. Po kilku latach przerwy wrócił do Ostrowa i dwa sezony na poziomie 1. Ligi zakończył ze średnią na poziomie 1,800 i 1,900 pkt/bieg. Spadek jego drużyny do 2. Ligi żużlowej spowodował, że on sam również przeniósł się na ten poziom rozgrywek. Tam ponownie zaczął nawiązywać do swoich najlepszych lat i był najlepszym zawodnikiem najniższego poziomu ligowego w Polsce.

Czy Klindt będzie w stanie dogonić Szweda?

Drugie miejsce zajmuje przedstawiciel najliczniejszej nacji w Ostrowskim żużlu, Nicolai Klindt. Duńczyk również w sześciu sezonach reprezentował barwy Ostrovii, jednak w jednym roku rozegrał zaledwie jedno spotkanie, więc można uznać, że jeździł w Ostrowie przez pięć lat. Jego pierwszy rok startów był jeszcze za czasów Klubu Motorowego. Dwudziestojednoletni wówczas zawodnik startował na pozycji zagranicznego juniora, i nie spisywał się rewelacyjnie. Po 9 latach, w 2018 roku wrócił do Ostrovii i można pokusić się o stwierdzenie, że był to dla niego najlepszy czas w karierze. Pierwszy sezon po powrocie był dla niego wręcz kapitalny. Zakończył go ze średnią 2.500, co było trzecim wynikiem na poziomie 2. Ligi Żużlowej i był głównym ojcem awansu Ostrovii na zaplecze PGE Ekstraligi.

Po awansie oczywiście nadal startował w Ostrowie i oczywiście zaliczył spory regres średniej biegopunktowej, ale wynik na poziomie niespełna dwóch punktów na bieg należy uznać za naprawdę dobry. Sezon pandemiczny był zdecydowanie najlepszym w jego karierze. Rozgrywki zakończył z wynikiem 2.135, co było zdecydowanie najlepszym rezultatem w drużynie Mariusza Staszewskiego. Kolejny rok przyniósł zdecydowany regres, ale nie przeszkodziło to w awansie Ostrovii do PGE Ekstraligi. Na jej szczeblu Klindt odjechał zaledwie jedno spotkanie, po którym został wypożyczony do ROW-u Rybnik i był to jego jak na razie ostatni występ w klubie z Ostrowa. Jednak istnieje szansa na kolejne, bowiem podpisał z Ostrovią tzw. “kontrakt warszawski”.

Podium tego zestawienia zamyka wcześniej już wspomniany Oliver Berntzon. Szwed barw Ostrovii bronił w latach 2021-2023. Jego wyniki nie należały do wybitnych, sezony w 1. Lidze zakończył ze średnimi około 1.800, gorzej było na torach PGE Ekstraligi, gdy wykręcił wynik 1.469, jednak wystarczyło to, aby wyprzedzić o cztery punkty jedną z największych, jeśli nie największą legendę wśród zawodników zagranicznych ostrowskiego żużla, Rifa Saitgariejewa.

Jak radzą sobie obecni zawodnicy?

Najnowszym zawodnikiem w tym zestawieniu jest Chris Holder. Australijczyk po minionym sezonie wszedł do zestawienia dziesięciu najlepszych obcokrajowców i zajmuje naprawdę dobre szóste miejsce, ze startą 24. punktów do podium.

Jak wygląda sytuacja dwóch pozostałych zagranicznych zawodników Ostrovii, czyli Frederika Jakobsena i Luke Beckera? Duńczyk zajmuje szesnastą pozycję z dorobkiem z 169 punktów, a Beckera siłą rzeczy nie może być w tym zestawieniu, bowiem nadchodzący sezon będzie pierwszym dla niego w Ostrowie, a w dodatku będzie pierwszym Amerykaninem w historii klubu.

TOP 10 obcokrajowców w historii ostrowskiego żużla:

MiejsceImię i nazwiskoPunktyBonusySezonyMeczeBiegi
1.Peter Karlsson92443683423
2.Nicolai Klindt64844676360
3.Oliver Berntzon36035349226
4.Rif Saitgariejew3563227142
5.Oleg Kurguskin34214232154
6.Chris Holder33622232172
7.Rinat Mardanszyn27219324119
8.Hans Clausen27012224125
9.Mikael Max26815229142
10.Chris Harris25336227140

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Chris Holder
  • Frederik Jakobsen
  • Luke Becker
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • Mikael Max
  • Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski
  • Nicolai Klindt
  • Oliver Berntzon
  • Peter Karlsson

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Wzlot, upadek oraz rozczarowanie. Dali nadzieje, skończyło się jak zwykle

Żużel. Wzlot, upadek oraz rozczarowanie. Dali nadzieje, skończyło się jak zwykle

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
22 października 2026

Polonia Piła popłynęła w rejs, ale historie jednak napisał Dante. Pilanie znajdowali się w wielu położeniach, ale ostatecznie pożegnali się z Metalkas 2. Ekstraligą po sezonie rywalizacji. Nie brakowało bujnych rozwiązań, kłótni czy innych pretensji. Sezon miał wiele emocji, ale te najgorsze wyszły po spadku.

Jakub Jamróg w PGE Ekstralidze? Znamy odpowiedź zawodnika

Żużel - Jakub Jamróg w PGE Ekstralidze? Znamy odpowiedź zawodnika

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
22 października 2026

Jakub Jamróg szczerze podsumowuje sezon 2026. Kapitan INNPRO ROW-u Rybnik mówi o występach w IMP, chęci ataku na arenę międzynarodową i tajemniczych wnioskach na przyszłość.

Podpisał kontrakt z ROW-em. Zdradził kulisy rozmów z prezesem Mrozkiem

Żużel. Podpisał kontrakt z ROW-em. Zdradził kulisy rozmów z prezesem Mrozkiem

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
22 października 2026

Franciszek Majewski odsłania kulisy negocjacji z prezesem Krzysztofem Mrozkiem! Nowy młodzieżowiec INNPRO ROW-u Rybnik szczerze o braku presji, wsparciu sprzętowym i szybkim porozumieniu.

Polonia Piła buduje dream team! Znamy nazwiska

Sport żużlowy. Polonia Piła buduje dream team! Znamy nazwiska

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
22 października 2026

Polonia Piła mocno odpowiada na spadek z Metalkas 2. Ekstraligi! Były menedżer Paweł Piskorz odsłania karty w sprawie składu na nowy sezon. W drużynie zostają kluczowi liderzy, a do zespołu ma dołączyć głośne nazwisko z cyklu GP!

Ile kosztuje awans do PGE Ekstraligi? Prezes zdradza kwotę!

Żużel: Ile kosztuje awans do PGE Ekstraligi? Prezes zdradza kwotę!

Wojciech Jagodziński

  • PGE Ekstraliga
21 października 2026

Ile trzeba wydać, aby bez problemów awansować do najlepszej żużlowej ligi świata? Wielu kibiców zapewne zadaje sobie to pytanie. Najlepiej więc zapytać u źródła. Jerzy Kanclerz zdradza w podcaście ile Abramczyk Polonia wydała w sezonie 2026. Kwota może zaskoczyć!

Lider żegna się z PSŻ Poznań. Tego nigdy nie zapomni

Żużel - Lider żegna się z PSŻ Poznań. Tego nigdy nie zapomni

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
21 października 2026

Ryan Douglas oficjalnie żegna się z Poznaniem! Król Metalkas 2. Ekstraligi podsumował złoty sezon i zabrał głos w sprawie przyszłości. Australijczyk melduje się w PGE Ekstralidze!

Hitowy transfer! Były uczestnik Grand Prix trafi do Polonii! Zapowiada się ekspresowy powrót?

Żużel: Hitowy transfer! Były uczestnik Grand Prix trafi do Polonii! Zapowiada się ekspresowy powrót?

Konrad Klusak

  • Krajowa Liga Żużlowa
21 października 2026

Ależ to się zapowiada! Polonia Piła spadła do Krajowej Ligi Żużlowej, ale już myślą o szybkim powrocie. Dopięli warunki kontraktu dla byłego uczestnika cyklu Grand Prix!

Junior Polonii przeszedł przeszczep skóry. Opowiedział o ostatnich miesiącach

Żużel: Junior Polonii przeszedł przeszczep skóry. Opowiedział o ostatnich miesiącach

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
21 października 2026

Dramatyczne kulisy kontuzji młodego żużlowca! Emil Maroszek wyjawił, z czym zmagał się w ostatnich miesiącach. Przeszczep skóry, pobyty w szpitalu i walka o powrót do sprawności

Kolejne odejście z Polonii Piła! Tego nikt się nie spodziewał

Żużel: Kolejne odejście z Polonii Piła! Tego nikt się nie spodziewał

Przemek Krukowski

  • Krajowa Liga Żużlowa
20 października 2026

Niespodziewane wieści z Piły. Kolejna ważna postać pożegnała się z klubem. Poznaliśmy szczegóły.

Paweł Sitek odejdzie z Ostrowa?! Klub wydał oświadczenie

Żużel - Paweł Sitek odejdzie z Ostrowa?! Klub wydał oświadczenie

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
20 października 2026

Sparta Wrocław polowała na młodą gwiazdę Ostrovii, a w sieci wybuchła kolejna fala spekulacji! Działacze z Ostrowa Wielkopolskiego postanowili przeciąć wszelkie plotki i wydali twarde oświadczenie w sprawie Pawła Sitka.

Galeria

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)


13 października 2026, zdjęć: 0

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale


3 sierpnia 2026, zdjęć: 0

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)


13 lipca 2026, zdjęć: 0

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)


11 lipca 2026, zdjęć: 0

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Krystian Iwański

    Krystian Iwański

    23.10.2002r. (24l.)
  • Jan Rompkowski

    23.10.2005r. (21l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 12 20 4 80
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 12 0 0 -256
Betard Sparta Wrocław 12 23 5 94
Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 7 1 -104
Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 1 5
Gezet Stal Gorzów 12 13 2 1
Orlen Oil Motor Lublin 12 17 3 65
PRES Grupa Deweloperska Toruń 12 22 4 115

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 13 32 6 253
Cellfast Wilki Krosno 14 10 2 -36
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 17 3 -48
Polonia Piła 13 11 2 -149
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 14 11 3 -61
Hunters PSŻ Poznań 13 17 2 -11
INNPRO ROW Rybnik 14 19 5 47
Dakar Development Stal Rzeszów 13 17 3 5

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 12 8 1 -71
OK Kolejarz Opole 12 14 3 -11
Trans MF Landshut Devils 12 21 5 67
Śląsk Świętochłowice 12 6 0 -130
Ultrapur Omega Gniezno 12 18 4 18
LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 2 -8
Wybrzeże Gdańsk 12 25 6 135

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT