⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
28.06.2026 15:00
Planowana relacja
Cellfast Wilki Krosno Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/stal-rzeszow.png Logo
27.06.2026 19:30
Planowana relacja
Betard Sparta Wrocław Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
26.06.2026 20:30
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wlokniarz-czestochowa.png Logo
26.06.2026 18:00
Planowana relacja
INNPRO ROW Rybnik Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
25.06.2026 19:00
Planowana relacja
 Logo 7. runda Pucharu GKSŻ 500R w Bydgoszczy
24.06.2026 17:30
LIVE
 Logo Eliminacje MMPPK w Gdańsku
24.06.2026 17:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/04/stal-gorzow.png Logo
23.06.2026 19:00
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi 500R w Gorzowie
22.06.2026 17:00
Zakończona
 Logo 4. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi U17 w Toruniu
22.06.2026 17:00
Zakończona
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
61:29
../../../wp-content/uploads/2021/12/motor.webp Logo
21.06.2026 19:20
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
47:43
../../../wp-content/uploads/2022/04/betard-sparta-wroclaw.png Logo
21.06.2026 17:00
Zakończona
Śląsk Świętochłowice Logo
50:40
../../../wp-content/uploads/2021/12/gniezno.png Logo
21.06.2026 15:45
motor-lublin-w-strachu-moze-dojsc-do-sensacji
motor-lublin-w-strachu-moze-dojsc-do-sensacji
Strona główna » Motor Lublin w strachu? Może dojść do sensacji!

Żużel. Motor Lublin w strachu? Może dojść do sensacji!

  • PGE Ekstraliga
8 maja 2025 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Kacper Sadurski

Motor Lublin w strachu? Może dojść do sensacji!

Betard Sparta Wrocław wygrała w Grudziądzu wynikiem 47:43. Następnym rywalem GKM-u będzie Orlen Oil Motor Lublin. Czy w tym spotkaniu dojdzie do sensacji?

Bayersystem GKM Grudziądz jedzie jak do tej pory jeden z najlepszych sezonów, jeśli nie najlepszy sezon w życiu. Drużyna z Grudziądza jest w tym roku niesamowicie skuteczna. Po bardzo dobrym początku Grudziądz posiada 6 punktów w tabeli PGE Ekstraligi. Zajmują oni trzecie miejsce wyłącznie za zespołami z Torunia i Lublina. Lider rozgrywek jako następny przetestuje sensację sezonu na ich domowym torze. W ostatnim meczu u siebie GKM przegrał z Betard Spartą Wrocław 43:47. Podchodząc do tego logikę, Orlen Oil Motor Lublin nie powinien mieć problemów z pokonaniem rywala na jego obiekcie. Jednak czy aby na pewno?

Zabrakło niewiele

Jak do tej pory o sile zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego stanowili między innymi Max Fricke i Michael Jepsen Jensen. Do Duńczyka nie można mieć żadnych pretensji po spotkaniu z Wrocławiem. Mjj zdobył u siebie 14 punktów i 2 bonusy w sześciu startach. Absolutną sensacją meczu okazał się niespodziewanie Jakub Miśkowiak. Popularny ,,misiek” w końcu się odblokował i odjechał najlepszy mecz w tym sezonie. Zdobył on dla Grudziądza 14 punktów i bonus w sześciu startach. Jednak niestety na tym kończą się pozytywne strony GKM-u w tym spotkaniu. Poza fenomenalną dyspozycją Miśkowiaka i Jensena reszta drużyny kompletnie nie dowiozła w tym spotkaniu. Czy to przez małą ilość wywalczonych na dystansie punktów jak Max Fricke, który zdobył zaledwie 4 punkty w pięciu startach? Czy poprzez błędy, które odbierały punkty przez wykluczenia, tak jak było to w przypadku Kevin Małkiewicza?

Wnioski są taki, że jeśli GKM był w tym spotkaniu w 100% skuteczny, to nie miały problemów z drużyną z Wrocławia. Brak lidera w postaci Fricka. Zabrakło również drugiej linii w formie Vadima Tarasienko. Jaimon Lidsey był cieniem samego siebie. Juniorzy również zostawili po sobie niedosyt. Jednak jest to zespół, który ma potencjał na pokonanie zespołu takiego kalibru jak Betard Sparta Wrocław. Więc czy naprawdę taka Drużyna jest skazana na pożarcie w starciu z Drużynowymi Mistrzami Polski?

Motor Lublin musi czuć respekt

Nie tylko w żużlu, lecz w całym sporcie wiadomo nie od dziś, że nie wolno lekceważyć rywala. Nie zależnie od tego, jak mocny lub słaby może się on wydawać. Boleśnie przekonał się o tym Orlen Oil Motor Lublin. Ponieważ w sezonie 2023 na stadionie przy ulicy Generała Józefa Hallera 4 GKM Grudziądz pokonał u siebie Motor Lublin 56:34. Gospodarze wyrwali wtedy nawet bonus. W tamtych czasach wynik ten uznawany był za cud. Sytuacja była na tyle nie realna, że wiele osób uważało, że Lubelski zespół specjalnie podłożył się rywalowi. Jednak tym razem sytuacja ma się o wiele inaczej.

Zespół z Grudziądza to od dawna nie są ,,chłopcy do bicia”. Udowadniają to, co sezon od kilku sezonów. Jednak tym razem po raz pierwszy od dawna, sytuacja przed meczem w Grudziądzu nie jest zero jedynkowa. Tak naprawdę ciężko znaleźć kogokolwiek kto w 100% postawi w tym meczu na Motor. Ziarnko wątpliwości zostało zasiane w meczu z Grudziądzem. Jeśli Miśkowiak i Jensen podtrzymają formę, do tego obudzą się Fricke, Lidsey i Tarasienko, to Lublin może mieć poważne kłopoty w tym spotkaniu. Tym razem Lublin nie jedzie do Grudziądza, by wykonać proste zadanie. Nadal oczywiście jadą tam wygrać, jednak tym razem zadanie to będzie o wiele trudniejsze.

Chris Holder (B), Michael Jepsen Jensen (N), Nicki Pedersen (Ż), Max Fricke (C)

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
  • Betard Sparta Wrocław
  • Jaimon Lidsey
  • Jakub Miśkowiak
  • Kacper Łobodziński
  • Kevin Małkiewicz
  • Max Fricke
  • Michael Jepsen Jensen
  • Orlen Oil Motor Lublin
  • PGE Ekstraliga
  • Wadim Tarasienko

5 komentarzy

  1. Jerzy pisze:
    8 maja 2025 o 13:51

    Co za dureń opublikował te swoje wypociny?

    Odpowiedz
    1. Piotr pisze:
      9 maja 2025 o 12:53

      Też się zastanawiam, tragedia.

  2. Abc pisze:
    8 maja 2025 o 16:19

    taki hunt: drużyna/nie ma życia, więc nie może zrobić czegoś po raz pierwszy w zyciu

    Odpowiedz
  3. NICK77 pisze:
    8 maja 2025 o 18:10

    chłopie niezależnie nierealna piszemy razem!!!
    Ktoś Ci pewnie płaci, więc rób dobrą robotę, mnie z mojej za porównywalne błędy by wyje*ali. Nie wiesz? To nie grzech, ale sprawdź, zapytaj przed publikacją.
    chłopie celowo małą literą mimo początku zdania.

    Odpowiedz
  4. Rafik pisze:
    8 maja 2025 o 19:05

    podkręcają ponoć jakieś emocje ,które mogą być ale nie muszą ,zawsze tak jest ,wszyscy jadą przeciw mistrzowi ,acz może komuś się to może uda

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Biały dym w Zielonej Górze. Mają nowego dyrektora!

Sport żużlowy. Biały dym w Zielonej Górze. Mają nowego dyrektora!

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
24 czerwca 2026

Stelmet Falubaz Zielona Góra ma nowego dyrektora zarządzającego. Jest nim Rafał Prokopiuk, dobrze znana persona w zielonogórskim środowisku. Nie dojdzie do zmiany w roli prezesa klubu.

Czterech reprezentantów gospodarzy. Poznaliśmy listę startową

Żużel: Czterech reprezentantów gospodarzy. Poznaliśmy listę startową

Krzysztof Choroszy

  • Pozostałe turnieje
24 czerwca 2026

Przed nami kolejny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Druga odsłona walki o tytuł będzie miała miejsce w Bydgoszczy. Poznaliśmy listę startową na te zawody.

Szykuje się ogromny upał. Jest reakcja Ekstraligi!

Żużel - Szykuje się ogromny upał. Jest reakcja Ekstraligi!

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
24 czerwca 2026

Speedway Ekstraliga wydała ważny apel. Z uwagi na zapowiadane fale upałów, do piątku zostanie podjęta decyzja o zmianach organizacyjnych nadchodzących pojedynków. Jest to odpowiedź na naprawdę niepokojące prognozy pogody.

Udany powrót juniora Falubazu po kontuzji. „Nic mi nie doskwiera”

Sport żużlowy. Udany powrót juniora Falubazu po kontuzji. „Nic mi nie doskwiera”

Paweł Płóciniak

  • PGE Ekstraliga
24 czerwca 2026

Kontuzjowani zawodnicy wrócili do jazdy i Stelmet Falubaz Zielona Góra odniósł drugie zwycięstwo w sezonie 2026. Damian Ratajczak po spotkaniu nie ukrywał zadowolenia z powrotu oraz wyniku drużyny.

Polonia Bydgoszcz szuka wzmocnień! Długa lista życzeń prezesa

Sport żużlowy. Polonia Bydgoszcz szuka wzmocnień! Długa lista życzeń prezesa

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
24 czerwca 2026

Abramczyk Polonia Bydgoszcz rozgląda się za wzmocnieniami. Prezes ma przygotowaną listę życzeń w razie awansu do PGE Ekstraligi. "Gryfy" są zainteresowane sześcioma nazwiskami.

Nowe wieści na temat stanu zdrowia Holdera! Trener ucina dywagacje

Żużel - Nowe wieści na temat stanu zdrowia Holdera! Trener ucina dywagacje

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
24 czerwca 2026

Jack Holder w sobotę doznał urazu podczas Grand Prix na Stadionie Olimpijskim. Na temat stanu zdrowia Australijczyka pojawiały się w ostatnich dniach przeróżne plotki. Po wtorkowym meczu zdementował je Piotr Paluch.

Falubaz potrzebował tego zwycięstwa. „Dużo pracy włożyliśmy w to wszystko”

Żużel. Falubaz potrzebował tego zwycięstwa. „Dużo pracy włożyliśmy w to wszystko”

Paweł Płóciniak

  • PGE Ekstraliga
24 czerwca 2026

Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał Betard Spartę Wrocław i sięgnął tym samym po drugie zwycięstwo w sezonie. Trener przyznaje, że ten triumf może pomóc drużynie i poprawić nastroje wokół klubu.

Artiom Łaguta o swoim stanie zdrowia. Mówi o oszczędzaniu sił

Żużel. Artiom Łaguta o swoim stanie zdrowia. Mówi o oszczędzaniu sił

Konrad Klusak

  • PGE Ekstraliga
24 czerwca 2026

Betard Sparta Wrocław w stu procentach kontrolowała przebieg wtorkowego meczu. Pewnie pokonała ona Gezet Stal Gorzów. Artiom Łaguta wrócił po kontuzji na Stadion Olimpijski i nie zawiódł. Na torze pojawił się jednak "tylko" czterokrotnie.

Niezagrożony triumf Sparty Wrocław. Stal Gorzów jednak walczyła

Żużel - Niezagrożony triumf Sparty Wrocław. Stal Gorzów jednak walczyła

Konrad Klusak

  • PGE Ekstraliga
23 czerwca 2026

We wtorek odrobiono zaległości w ramach ósmej rundy PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław gościła Gezet Stal Gorzów.

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

Żużel: Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

Rafał Drabiniok

  • Galeria
23 czerwca 2026

Kosmiczne emocje na Olimpijskim! Maciej Janowski jadąc z dziką kartą wygrał wielki sprint podczas kwalifikacji do Grand Prix Polski we Wrocławiu. Zobacz wyjątkową, zakulisową galerię zdjęć z parku maszyn, których nie pokazano w telewizji!

Galeria

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)


23 czerwca 2026, zdjęć: 0

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa


15 czerwca 2026, zdjęć: 0

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną


26 maja 2026, zdjęć: 0

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)


17 maja 2026, zdjęć: 0

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

    Jakub Jamróg

    24.06.1991r. (35l.)
  • Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

    Kacper Kłosok

    24.06.2003r. (23l.)
  • Maximilian Belsing

    24.06.2003r. (23l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 9 14 2 54
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 9 0 0 -184
Betard Sparta Wrocław 9 14 2 52
Stelmet Falubaz Zielona Góra 9 4 0 -96
Bayersystem GKM Grudziądz 9 14 1 48
Gezet Stal Gorzów 9 10 1 24
Orlen Oil Motor Lublin 9 11 1 58
PRES Grupa Deweloperska Toruń 9 13 1 44

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 9 8 2 -13
Hunters PSŻ Poznań 9 14 1 27
ZKS Stal Rzeszów 9 7 0 -9
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 9 11 1 -32
Polonia Piła 9 7 1 -108
INNPRO ROW Rybnik 9 9 1 13
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 20 2 165
Cellfast Wilki Krosno 9 4 0 -43

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 8 7 1 -41
OK Kolejarz Opole 6 7 0 5
Śląsk Świętochłowice 7 4 0 -54
Lokomotiv Daugavpils 7 5 0 -28
Ultrapur Omega Gniezno 8 13 2 39
Trans MF Landshut Devils 7 6 0 4
Wybrzeże Gdańsk 9 16 3 75

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT