Tomasz Orwat zwyciężył w 2. rundzie zmagań w ramach Nice Cup. Podczas czwartkowych zmagań, junior "Gryfów" nie znalazł swojego pogromcy wśród pozostałych dwudziestu trzech zawodników.
Bydgoskie podium uzupełnili Sebastian Szostak, zawodnik TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. oraz Ricards Ansviesulis z Lokomitivu Daugavpils. W decydującej gonitwie dnia jako ostatni na mecie zameldował się młodzieżowiec Stali Gorzów, Wiktor Jasiński.
Na pochwały zasłużyli także Mateusz Błażykowski oraz Kacper Łobodziński. Obaj zapisali przy swoich nazwiskachpo 9 oczek
Najlepszy czas dnia (64,37) uzyskał w biegu numer 8. zwycięzca – Tomasz Orwat.
Wyniki:
Grupa I:
1. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,3) 12 + 1. miejsce w finale
2. Ricards Ansviesulis (Lokomotiv Daugavpils) (D,3,3,3) + 3. miejsce w finale
—
3. Mateusz Błażykowski (Polonia Bydgoszcz) (2,2,2,3) 9
4. Fabian Ragus (Falubaz Zielona Góra) (3,2,1,2) 8
5. Aleks Rydlewski (KS Toruń) (3,1,2,0) 6
6. Jakub Krawczyk ( TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) (D,1,3,2) 6
7. Ernest Matiuszonok (Lokomotiv Daugavpils) (1,3,0,1) 5
8. Nile Tufft (Falubaz Zielona Góra) (2,0,2,1) 5
9. Dawid Rempała (Unia Tarnów) (0,1,W,2) 3
10. Denis Zieliński (GKM Grudziądz) (1,2,D,NS) 3
11. Mikołaj Czapla (GTM Start Gniezno) (2,0,T,T) 2
12. Maksymilian Śledź (Speedway Lublin) (1,0,1,0) 2
Grupa II:
1. Sebastian Szostak (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) (1,3,2,3) 9 + 2. miejsce w finale
2. Wiktor Jasiński (Stal Gorzów) (3,3,3,1) 10 + 4. miejsce w finale
—
3. Kacper Łobodziński (GKM Grudziądz) (2,1,3,3) 9
4. Kacper Grzelak (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) (3,2,0,2) 7
5. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) (1,3,1,2) 7
6. Damian Lotarski (GKM Grudziądz) (2,2,1,2) 7
7. Krzysztof Sadurski (Unia Leszno) (1,2,2,1) 6
8. Kacper Pludra (Unia Leszno) (2,0,3,0) 5
9. Justin Stolp (KS Toruń) (0,0,2,3) 5
10. Nikodem Bartoch (Polonia Bydgoszcz) (3,1,0,1) 5
11. Wiktor Firmuga (Speedway Lublin) (W,1,1,W) 2
12. Jakub Janik (KS Toruń) (U,NS,NS,NS) 0
Bieg po biegu:
1. Rydlewski, Błażykowski, Matiuszonok, Rempała
2. Ragus, Czapla, Zieliński, Ansviesulis (D)
3. Orwat, Tufft, Śledź, Krawczyk (D)
4. Grzelak, Łobodziński, Sadurski, Firmuga (W)
5. Bartoch, Pludra, Konieczny, Janik (U)
6. Jasiński, Lotarski, Szostak, Stolp
7. Ansviesulis, Zieliński, Rydlewski, Tufft
8. Orwat, Ragus, Rempała, Śledź
9. Matiuszonok, Błażykowski, Krawczyk, Czapla
10. Konieczny, Lotarski, Firmuga
11. Jasiński, Grzelak, Bartoch, Stolp
12. Szostak, Sadurski, Łobodziński, Pludra
13. Orwat, Rydlewski, Ragus, Matiuszonok
14. Krawczyk, Błażykowski, Zieliński (U), Rempała (W)
15. Ansviesulis, Tufft, Śledź, Czapla (T)
16. Jasiński, Sadurski, Firmuga, Bartoch
17. Łobodziński, Szostak, Konieczny, Grzelak
18. Pludra, Stolp, Lotarski
19. Orwat, Krawczyk, Czapla (T)
20. Ansviesulis, Rempała, Matiuszonok, Śledź
21. Błażykowski, Ragus, Tufft, Rydlewski
22. Szostak, Konieczny, Jasiński, Pludra
23. Stolp, Grzelak, Sadurski
24. Łobodziński, Lotarski, Bartoch, Firmuga (W)
Finał: Orwat, Szostak, Ansviesulis, Jasiński
źródło: inf. własna
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!