⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
24.03.2026 15:30
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
21.03.2026 14:00
Planowana relacja
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
20.03.2026 17:30
Zakończona
 Logo Memoriał Petera Cravena
16.03.2026 20:00
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
mikkel-michelsen-pytal-wojciech-stepniewski-odpowiadal-w-r1-rozwiewano-watpliwosci
mikkel-michelsen-pytal-wojciech-stepniewski-odpowiadal-w-r1-rozwiewano-watpliwosci
Strona główna » Mikkel Michelsen pytał, Wojciech Stępniewski odpowiadał. W R1 rozwiewano wątpliwości

Żużel: Mikkel Michelsen pytał, Wojciech Stępniewski odpowiadał. W R1 rozwiewano wątpliwości

  • PGE Ekstraliga
3 maja 2020 Ten artykuł przeczytasz w 7 minut

Mateusz Dziopa

Mikkel Michelsen pytał, Wojciech Stępniewski odpowiadał. W R1 rozwiewano wątpliwości

Koronawirus wywołał niemałe zamieszanie w kwestii organizacji żużlowego sezonu 2020. PGE Ekstraliga chce wystartować 12 czerwca, w ślad za nią próbują podążać ligi zagraniczne, które nie ułatwiają decyzji zawodnikom. Dla żużlowców niełatwy do rozszyfrowania okazał się również aneks, jaki muszą podpisać. W sobotę, na antenie Canal+Sport ich wątpliwości rozwiewał prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski.

Kilka dni temu informowaliśmy o wycofanych zgodach na start zawodników z strony lig zagranicznych w PGE Ektralidze. Jak się okazuje, duńska federacja swoje decyzje podjęła bez konsultacji z zawodnikami. Spory żal ma o to Mikkel Michelsen – Przez wirusa mamy ograniczony dostęp do wiadomości. Nie dostałem od swojej federacji żadnej pewnej informacji. Zewsząd dostaję wieści, że duński związek nie wyda zgody na start Duńczyków w polskiej lidze. Jestem rozczarowany postawą duńskiej federacji. Nikt z nami nie rozmawiał, nikt nie starał się wypracować porozumienia. Decyzja o zablokowaniu możliwości startów Polsce jest autorytarna. Nie mamy żadnej oficjalnej platformy wymiany poglądów, ale rozmawiam z rodakami. Myślę, że teraz ważne jest to, abyśmy byli zgodni i zjednoczeni. Może wypracowanie wspólnego stanowiska byłoby dobrym pomysłem, ale mamy niewiele czasu. Ciężko będzie to wypracować – mówił w rozmowie dla Canal+Sport. Duńczyk dziwił się też postanowieniom władz polskiej ligi – Zaraz trzeba wypracować aneksy. To kolejna sprawa, która mnie dziwi, bo deadline powinien być przesunięty. Pierwszy mecz jest zaplanowany na 12 czerwca. Nie rozumiem dlaczego tak szybko musimy podpisywać dokumenty – przyznał.

W studiu R1 był Wojciech Stępniewski, który odpowiedział na wątpliwości zawodnika Motoru – To się wiąże z kalendarium. Zawodnicy, którzy byli za granicą naszego kraju muszą przejść 14-dniową kwarantannę. W przypadku Mikkela tego problemu nie ma, bo on siedzi cały czas w Polsce, ale trzeba wziąć pod uwagę innych zawodników. Test genetyczny, bo taki został dopuszczony, możemy zrobić najszybciej szesnastego dnia od momentu rozpoczęcia kwarantanny, a dwa dni po jej zakończeniu. Wtedy mamy pewność, że to wszystko pokaże wiarygodne wyniki. Później potrzebujemy 48 godzin, aby uzyskać wynik tego testu, a następnie otwiera się dwutygodniowe okienko na trenowanie. Przypomnę, że zawodnicy nie siedzieli na motocyklach od września czy października zeszłego roku. Nie można ich nagle wypuścić. Stowrzyszenie "Metanol", a dokładnie Krzysztof Cegielski prosił nas, byśmy przed startem ligi dali czas na trening i tak zrobiliśmy. Potem rozpoczniemy ligę i będziemy jeździć co tydzień, przez co pierwszy raz od dawna skończymy sezon w drugiej połowie października – tak prezes Speedway Ekstraligi przedstawił plan na rozpoczęcie sezonu.

Na tym jednak wątpliwości Michelsena się nie skończyły. Zawodnikowi brakowało kontaktu ze strony osób decyzyjnych – Władze polskiej ligi nie traktują nas jako poważnych partnerów. Nikt nie rozmawiał z zawodnikami, nikt nie pytał nas o zdanie. Władze podjęły decyzje, które są najlepsze dla nich i nie uważam, że to jest w porządku. Nie mam problemu z rozpoczęciem sezonu w Polsce i podpisaniem aneksu, gdyby to wszystko było zredagowane w inny sposób. W tym, co otrzymaliśmy nie ma wyjaśnienia co stanie się, gdy granice zostaną otwarte i nie będzie potrzebna kwarantanna. Oczywiście, podyktowane warunki finansowe są trudne, daleki od idealnych, ale to jest coś, co musimy zaakceptować po to, by pomóc przetrwać klubom, ale aneks wygląda tak jakby był pisany z zamkniętymi oczami w ekspresowym tempie. Wygląda na to, że jedyne co mi pozostaje to zerwanie kontraktu w lidze duńskiej i szwedzkiej, co przysporzyłoby mi kary ze strony klubów. Jestem pewien, że polska Ekstraliga nie pomoże mi rozwiązać tych problemów. Nikt w Polsce nie zapłaci moich kar w Szwecji i Danii. Mam wrażenie, że polscy zarządzający nie rozumieją czym jest dla mnie klub w Danii. Tam zacząłem karierę i to jest bardzo ważna część mojego sportowego życia. W ojczyźnie uczyłem się jeździć i rozwijałem się przez lata. To tam stałem się tym, kim jestem. Nie potrafiłbym się zachować nie fair. Nie jestem typem, który powie "sorry, wybrałem Polskę", odwróci się plecami do ludzi, którym tyle zawdzięcza. Nie podjąłem jeszcze decyzji gdzie wystartuję. Najbliższych sześć dni zapowiada się pracowicie – mówił na antenie Canal+Sport. Duńczyk nie wie co ma począć. – Chcę zaznaczyć, że wiem jak ważna jest polska Ekstraliga. To najsilniejsza liga na świecie, w której zarabiamy na świecie. Polska ma najlepszy produkt, który zdystansował speedway w innych krajach. Wiem to, ale nie podjąłem decyzji. Dla mnie nie jest problemem pozostanie w Polsce. Potrzebuję jednak jasnego scenariusza co się stanie, gdy granice zostaną otwarte.

Na te wątpliwości prezes Speedway Ekstraligi również częściowo odpowiedział – Zapis dotyczy tylko sytuacji, gdy istnieje obowiązek kwarantanny przy powrocie do kraju. Jeśli zawodnik tego nie rozumie, nie wierzy klubowi, który to powtarza, możemy wysłać dodatkowy zapis, że to dotyczy sytuacji, gdy nie można podróżować. Tylko i wyłącznie – wyjaśnił Stępniewski.

Czas na podpisanie aneksów z klubami Ekstraligi zawodnicy mają do 8 maja.

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Mikkel Michelsen
  • Speedway Ekstraliga
  • Wojciech Stępniewski

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Początek sezonu żużlowego w Łodzi. Znamy pełną listę startową!

Żużel. Początek sezonu żużlowego w Łodzi. Znamy pełną listę startową!

Borys Wierstakow

  • PGE Ekstraliga
17 marca 2026

Na wtorkowej konferencji prasowej zostały wylosowane numery startowe na Varitex IMME.

Wiosna za oknem. Mistrzowie wracają do gry!

Żużel. Wiosna za oknem. Mistrzowie wracają do gry!

Dariusz Jagła

  • PGE Ekstraliga
9 marca 2026

Złoci medaliści minionego sezonu PGE Ekstraligi wyjechali na tor. Pierwszy trening odbył się w poniedziałek.

Szykuje się prawdziwe święto. Znamy listę startową

Żużel. Szykuje się prawdziwe święto. Znamy listę startową

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
23 lutego 2026

Speedway Ekstraliga poinformowała o obsadzie PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi w Łodzi. Mamy kilka nowości, ale przede wszystkim czekamy na wybitne ściganie.

Duńczyk szuka możliwości do jazdy. Został kolejnym uczestnikiem

Sport żużlowy. Duńczyk szuka możliwości do jazdy. Został kolejnym uczestnikiem

Hubert Furmaniak

  • Pozostałe turnieje
17 lutego 2026

Memoriał Edwarda Jancarza rozpocznie sezon żużlowy w Gorzowie Wielkopolskim. Zawody zaplanowane na końcówkę marca mają zebrać wielu utalentowanych zawodników. Mikkel Michelsen został kolejnym uczestnikiem.

Wymuszona zmiana nie przeszkodzi w obronie tytułu?

Żużel. Wymuszona zmiana nie przeszkodzi w obronie tytułu?

Dariusz Jagła

  • PGE Ekstraliga
13 lutego 2026

W naszym przeglądzie kadr prześledzimy ruchy złotych medalistów DMP - PRES Toruń.

Złe wieści dla fanów Wilków. Jason Doyle ofiarą regulaminu

Sport żużlowy. Złe wieści dla fanów Wilków. Jason Doyle ofiarą regulaminu

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
10 lutego 2026

Kontrowersje wokół listy startowej PGE IMME w Łodzi! Jason Doyle poza turniejem przez absurdalny zapis w regulaminie. Dla innego zawodnika powstała jednak furtka.

Kolejny zawodnik pozbawiony wsparcia!

Sport żużlowy. Kolejny zawodnik pozbawiony wsparcia!

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
2 lutego 2026

BOLL zdecydowanie rezygnuje ze wspierania wielu zawodników. Mikkel Michelsen ogłosił, że jego współpraca z firmą dobiegła końca. Jedynym ostałym zawodnikiem marki BOLL jest Brady Kurtz.

Gwiazda Pres Toruń podjęła decyzję. Kibice będą zaskoczeni

Żużel - Gwiazda Pres Toruń podjęła decyzję. Kibice będą zaskoczeni

Rafał Drabiniok

  • Szwecja
21 stycznia 2026

Wielki powrót Mikkela Michelsena do Szwecji stał się faktem! Gwiazda toruńskich "Aniołów" podpisała kontrakt z Rospiggarną Hallstavik

Koleje nazwiska na liście startowej. Znowu powalczą o podium?

Żużel. Koleje nazwiska na liście startowej. Znowu powalczą o podium?

Hubert Furmaniak

  • Pozostałe turnieje
17 stycznia 2026

Mikkel Michelsen i Kai Huckenbeck dołączyli do obsady Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Duńczyk przed rokiem walczył w biegu dodatkowym o drugie miejsce, przegrywając z innym uczestnikiem - Krzysztofem Buczkowskim.

Prezes One Sport mówi wprost. To podnosi stawkę SEC

Żużel - Prezes One Sport mówi wprost. To podnosi stawkę SEC

Krzysztof Choroszy

  • SEC
5 stycznia 2026

Cykl Tauron SEC cieszy się dużą popularnością wśród kibiców. Rzeczą, która dodatkowo podnosi stawkę rywalizacji, jest gwarantowany awans do SGP dla najlepszego zawodnika mistrzostw.

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Daniel Davidsson

    Daniel Davidsson

    17.03.1983r. (43l.)
  • James Shanes

    James Shanes

    17.03.1997r. (29l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT