⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz/Wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz/Wyniki
    • Statystyki
  • 1. LIGA
    • Składy
    • Terminarz/Wyniki
    • Statystyki
  • 2. Liga
    • Składy
    • Terminarz/Wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SoN
    • Terminarz/Wyniki SGP
    • Terminarz/Wyniki SoN
  • SGP 2
  • SEC
    • Terminarz/Wyniki SEC/
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor krytyka
  • Typer
  • Relacje live
  • Zaloguj się
Zakończona
Start Gniezno Logo
53:37
unia_tarnow.png Logo
03.06.2023 14:00
Zakończona
Zdunek Wybrzeże Gdańsk Logo
49:40
psz_poznan.png Logo
03.06.2023 16:30
Zakończona
Enea Falubaz Zielona Góra Logo
57:33
Łódź.png Logo
03.06.2023 16:30
Zakończona
 Logo Grand Prix Czech w Pradze
03.06.2023 19:00
Planowana relacja
 Logo 3. runda DMP w Częstochowie (85-140cc)
04.06.2023 10:00
Planowana relacja
ROW Rybnik Logo
0:0
landshut_devils.png Logo
04.06.2023 14:00
Planowana relacja
Abramczyk Polonia Bydgoszcz Logo
0:0
tz_ostrovia.png Logo
04.06.2023 14:00
Planowana relacja
Texom Stal Rzeszów Logo
0:0
kolejarz_opole.png Logo
04.06.2023 16:00
Planowana relacja
ZOOleszcz GKM Grudziądz Logo
0:0
motor_lublin.png Logo
04.06.2023 16:30
Planowana relacja
Optibet Lokomotiv Daugavpils Logo
0:0
PoloniaPila.png Logo
04.06.2023 17:15
Planowana relacja
Fogo Unia Leszno Logo
0:0
stal-gorzow.png Logo
04.06.2023 19:15
Planowana relacja
Arged Malesa Ostrów Wielkopolski Logo
0:0
polonia_bydgoszcz.png Logo
09.06.2023 00:00
Planowana relacja
 Logo 3. runda Pucharu Ekstraligi 85-140cc w Toruniu
09.06.2023 11:00
Planowana relacja
Betard Sparta Wrocław Logo
0:0
gkm_grudziadz.png Logo
09.06.2023 18:00
Planowana relacja
ebut.pl Stal Gorzów Logo
0:0
wilki2.png Logo
09.06.2023 20:30
Planowana relacja
Tauron Włókniarz Częstochowa Logo
0:0
unia-leszno.png Logo
11.06.2023 16:30
lwy-kontra-byki-wlokniarz-rusza-do-leszna-po-pierwsza-wyjazdowa-wygrana lwy-kontra-byki-wlokniarz-rusza-do-leszna-po-pierwsza-wyjazdowa-wygrana
lwy-kontra-byki-wlokniarz-rusza-do-leszna-po-pierwsza-wyjazdowa-wygrana lwy-kontra-byki-wlokniarz-rusza-do-leszna-po-pierwsza-wyjazdowa-wygrana
Strona główna » PGE Ekstraliga » „Lwy” kontra „Byki”. Włókniarz rusza do Leszna po pierwszą wyjazdową wygraną

Żużel - „Lwy” kontra „Byki”. Włókniarz rusza do Leszna po pierwszą wyjazdową wygraną

  • PGE Ekstraliga
18 maja 2023 Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Dawid Woźniak

„Lwy” kontra „Byki”. Włókniarz rusza do Leszna po pierwszą wyjazdową wygraną

Już w najbliższy piątek startuje szósta kolejka PGE Ekstraligi. Na sam początek dojdzie do bardzo ciekawego starcia, w którym to Fogo Unia Leszno podejmie Tauron Włókniarza Częstochowę, który postara się by pierwszy raz w tym sezonie wygrać wyjazdowe spotkanie.

Zespół z Częstochowy na papierze wydaje się być faworytem tego pojedynku. Mimo to ambitne i bardzo podrażnione ostatnią porażką w Lublinie „Byki” zrobią wszystko by naprawić to, co wydarzyło się w poprzedniej kolejce na Lubelszczyźnie. Kluczową rolę by tak się stało musi odegrać tercet Zengota-Smektała-Kołodziej. Cała trójka dysponuje dobrą formą na torze w Lesznie i jeśli uda im się pojechać na dobrym poziomie, to zespół z Częstochowy będzie miał postawione bardzo twarde warunki. Kluczowa w tym spotkaniu będzie również dyspozycja formacji juniorskiej obu ekip. Juniorzy Fogo Unii nadal poszukują optymalnej prędkości, by nie tylko walczyć z rówieśnikami, ale też z seniorami rywali. W drużynie częstochowskiej po obiecującym początku sezonu w szeregach młodzieżowców pojawiła się nadzieja, że będzie to dodatkowa siła napędowa, by zdobywać punkty do ligowej tabeli. Na nieszczęście „Medalików” forma juniorów, zamiast rosnąć, opada. Ewentualna słaba postawa juniorów gości może okazać się kluczowa dla losów tego pojedynku.

W obu ekipach jest dużo niewiadomych, które równie dobrze jak dyspozycja juniorów mogą zaważyć o wyniku spotkania. Po stronie leszczyńskiej takimi zawodnikami są Jaimon Lidsey i Nazar Parnitskyi. Obaj świetnie zaprezentowali się w ostatnim domowym meczu przeciwko For Nature Solution Apatorowi Toruń, jednak rodzą się wątpliwości czy był to jednorazowy wystrzał, formy czy mają świetnie przygotowany sprzęt na domowy tor. Po stronie częstochowskiej niewiadomymi mogą być Kacper Woryna i Jakub Miśkowiak. Wychowanek klubu z Rybnika jest po ciężkich upadkach i tylko on sam wie na ile jest go stać w nadchodzącym meczu w Lesznie. Jakub Miśkowiak z kolei ma zwyżkę formy, jednak również można mieć wątpliwości czy jest to poziom, który zdoła prezentować do końca sezonu i być ojcem potencjalnego sukcesu drużyny spod „Jasnej Góry”.

Początek meczu w Lesznie zaplanowano na godzinę 18:00. Portal SpeedwayNews.pl przeprowadzi z niego relację LIVE. Kliknij, aby poznać układ par na to spotkanie.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Nazar Parnitskyi
12. Grzegorz Zengota
13. Jaimon Lidsey
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak
16.

Tauron Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Kacper Woryna
3. Maksym Drabik
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kacper Halkiewicz
8.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Antoni Mencel
  • Bartosz Smektała
  • Damian Ratajczak
  • Fogo Unia Leszno
  • Franciszek Karczewski
  • Grzegorz Zengota
  • Jaimon Lidsey
  • Jakub Miśkowiak
  • Janusz Kołodziej
  • Kacper Halkiewicz
  • Kacper Woryna
  • Leon Madsen
  • Maksym Drabik
  • Mikkel Michelsen
  • Nazar Parnitskyi
  • PGE Ekstraliga
  • Tauron Włókniarz Częstochowa

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Vaculik wygrywa w Pradze! Bez Polaka na podium

Sport żużlowy. Vaculik wygrywa w Pradze! Bez Polaka na podium

Rafał Drabiniok

  • SGP / DPŚ / SoN
3 czerwca 2023

Dzień po rozegraniu inauguracyjnej rundy SGP 2, czeska Marketa ponownie tętniła życiem. Tym razem jednak gościli na niej najlepsi zawodnicy świata. W zawodach zwyciężył Martin Vaculik.

Polska dominacja podczas SGP2 (galeria)

Sport żużlowy. Polska dominacja podczas SGP2 (galeria)

Joachim Piwek

  • Galeria
3 czerwca 2023

Zwycięstwem Mateusza Cierniaka zakończyła się inauguracyjna runda cyklu SGP2 na torze w Pradze. Polacy zajęli wszystkie trzy miejsca na podium, bowiem jego skład uzupełnili Bartłomiej Kowalski oraz Damian Ratajczak. Zobaczcie zawody na zdjęciach naszego fotografa, Wojty Zavřela.

Max Fricke najszybszy w kwalifikacjach. Znamy listę startową GP Czech!

Żużel - Max Fricke najszybszy w kwalifikacjach. Znamy listę startową GP Czech!

Joachim Piwek

  • SGP / DPŚ / SoN
3 czerwca 2023

Max Fricke wykręcił najlepszy czas pojedynczego okrążenia podczas sesji treningowej przed Grand Prix Czech na torze w Pradze. Australijczyk jako pierwszy wybierał pole startowe. Wśród reprezentantów Polski najlepiej spisał się Patryk Dudek, który zajął trzecie miejsce i zdecydował się na numer 8.

Wychowanek Włókniarza nagrodzony… w Rybniku

Żużel: Wychowanek Włókniarza nagrodzony… w Rybniku

Rafał Drabiniok

  • 1 liga żużlowa
3 czerwca 2023

W pierwszy dzień czerwca odbyła się uroczysta gala Sportowca Roku 2022, w którym uhonorowano aż 52 sportowców. Jednym z nich był Szymon Ludwiczak.

Świetne ściganie w Pradze. Trzech Polaków na podium!

Żużel. Świetne ściganie w Pradze. Trzech Polaków na podium!

Joachim Piwek

  • SGP 2
2 czerwca 2023

Mateusz Cierniak wygrał inauguracyjną rundę FIM Speedway Grand Prix 2 na torze w Pradze. Oprócz zawodnika Motoru Lublin na podium stanęli również Bartłomiej Kowalski oraz Damian Ratajczak. Stawkę finału uzupełnił Mathias Pollestad. Zawody w Pradze obfitowały w ciekawe ściganie.

Zmarzlik i Lindgren w boju o pozycję lidera. Praga służy Polakom

Zmarzlik i Lindgren w boju o pozycję lidera. Praga służy Polakom

Joachim Piwek

  • Artykuł sponsorowany
2 czerwca 2023

Przed nami trzecia w tym sezonie odsłona rywalizacji w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Po Chorwacji i Polsce czas na Czechy. Praga to miasto najstarsze stażem w walce o IMŚ i służące reprezentantom Polski. W przeszłości 21 razy stawali oni tam na podium. Bartosz Zmarzlik i Frederik Lindgren powalczą o pozycję lidera klasyfikacji generalnej.

Zmiany w składzie GKM-u Grudziądz? „Decyzje zapadną w sobotę”

Żużel: Zmiany w składzie GKM-u Grudziądz? „Decyzje zapadną w sobotę”

Joachim Piwek

  • PGE Ekstraliga
2 czerwca 2023

Po połowie sezonu zasadniczego ZOOLeszcz GKM Grudziądz ma na koncie zaledwie jeden punkt. Sytuacja nie jest najlepsza, a drużynie Janusza Ślączki nie sprzyja terminarz najbliższych spotkań. Menadżer grudziądzan nie wyklucz zmian w składzie przed rewanżowym meczem z Platinum Motorem Lublin.

[NA ŻYWO] Zaczynamy SGP2! Kto wygra w Pradze?

Żużel. [NA ŻYWO] Zaczynamy SGP2! Kto wygra w Pradze?

speedwaynews.pl

  • LIVE
2 czerwca 2023

Na torze w Pradze rozpocznie się cykl FIM SGP2. O tytuł Mistrza Świata Juniorów walczyć będzie trzech reprezentantów Polski. Złota sprzed roku broni Mateusz Cierniak. Kto sięgnie po triumf w inauguracyjnej rundzie? Zapraszamy na relację LIVE prosto ze stolicy Czech!

Znany zawodnik grzmi. „To już nie jest żużel”

Żużel - Znany zawodnik grzmi. „To już nie jest żużel”

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
2 czerwca 2023

W ostatnim meczu Cellfast Wilki Krosno nie zaprezentowały się z najlepszej strony. Zgromadzili łącznie 28 punktów, a cztery z nich należały do Václava Milíka.

Święto żużla we Włoszech. Zobacz eliminacje SGP w Lonigo (wideo)

Żużel - Święto żużla we Włoszech. Zobacz eliminacje SGP w Lonigo (wideo)

Damian Kuczyński

  • Inne
2 czerwca 2023

Kultowy obiekt dla speedwaya w Italii powrócił w ubiegłym roku na żużlową mapę po kilku latach przerwy. Po rozegraniu krajowych mistrzostw, przyszedł czas na pierwszą dużą imprezę międzynarodową po wcześniejszym rozbracie. Runda kwalifikacyjna do cyklu Grand Prix okazała się prawdziwym świętem ścigania w lewo.

Galeria

Polska dominacja podczas SGP2 (galeria)


3 czerwca 2023, zdjęć:

Polska dominacja podczas SGP2 (galeria)

Wiktor Przyjemski znów ratuje skórę Polonii (galeria)


3 czerwca 2023, zdjęć:

Wiktor Przyjemski znów ratuje skórę Polonii (galeria)

Moneta daje zwycięstwo Lindbäckowi. Ciemne chmury nad Grand Prix Niemiec


1 czerwca 2023, zdjęć:

Moneta daje zwycięstwo Lindbäckowi. Ciemne chmury nad Grand Prix Niemiec

Jason Doyle najlepszy w Abensbergu (galeria)


1 czerwca 2023, zdjęć:

Jason Doyle najlepszy w Abensbergu (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

REKLAMA

Patronat medialny

  • FORTUNA

  • EUROSPORT PLAYER

  • Speedway Równe

  • Speedway Club Žarnovica

  • German Speedway Masters

  • Baltic Speedway League

Patronat medialny - zawodnicy

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Polska dominacja podczas SGP2 (galeria)

    Kevin Fajfer

    04.06.1998r. (25l.)
  • Erik Persson

    04.06.2005r. (18l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
ZOOleszcz GKM Grudziądz 7 1 0 -70
Tauron Włókniarz Częstochowa 7 8 0 28
For Nature Solutions Apator Toruń 7 6 0 -20
ebut.pl Stal Gorzów 7 7 0 19
Fogo Unia Leszno 7 6 0 -66
Cellfast Wilki Krosno 7 4 0 -64
Platinum Motor Lublin 7 10 0 93
Betard Sparta Wrocław 7 14 0 80

1. LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 8 0 14
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 8 6 0 -43
Zdunek Wybrzeże Gdańsk 8 7 1 -19
Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 5 6 0 12
ROW Rybnik 7 4 0 -34
Enea Falubaz Zielona Góra 7 15 1 102
InvestHousePlus PSŻ Poznań 8 6 0 -26
Trans MF Landshut Devils 7 6 0 -6

2. LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Grupa Azoty Unia Tarnów 6 3 0 -10
Texom Stal Rzeszów 5 8 0 81
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 6 5 0 -26
Optibet Lokomotiv Daugavpils 5 5 0 -50
Enea Polonia Piła 5 3 0 -58
Start Gniezno 6 5 0 8
OK Bedmet Kolejarz Opole 5 9 0 55

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Typer Ligowy i SGP
  • Galerie zdjęć

2022 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT