Ultrapur Omega Gniezno ma wyraźny problem. Norbert Krakowiak ponownie cierpi na problemy z barkiem. Jest to pokłosie niedzielnego meczu w Świętochłowicach.
Norbert Krakowiak zdecydowanie nie zaliczy toru w Świętochłowicach do ulubionych. Zarówno podczas IMP Challenge oraz meczu ligowego, wychowanek Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski musiał się wycofać z zawodów poprzez urazy. Tym razem, pierwszy raz od pewnego czasu, do głosu doszedł bark zawodnika Ultrapur Omega Gniezno. Po swoim drugim biegu, Krakowiak pozostał w parku maszyn, a jego starty uzupełniali Jacob Jensen bądź Anże Grmek.
– Brakowało punktów Norberta Krakowiaka. Po drugim wyścigu poinformował, że nie jest w stanie jechać przez uraz barku – powiedział Radosław Majewski dla telewizji klubowej Śląska Świętochłowice. – Zabrakło mi dzisiaj również punktów U24 Anże Grmeka oraz Jacoba Jensena. (…) Wielu zawodników było dzisiaj, tutaj, pierwszy raz. To nie jest wytłumaczenie dla tak doświadczonych żużlowców. Niestety, we dwóch zawodników meczu nie wygramy. Porażka boli, a punkt bonusowy jest marnym pocieszeniem.
Gnieźnieński klub wydał komunikat odnośnie stanu zdrowia Norberta Krakowiaka kolejnego dnia. Potwierdziło się, że Polak cierpi na nawracający uraz, który uniemożliwił mu punktowanie dla ostrowskiego zespołu. Przede wszystkim więcej informacji powinniśmy dostać w środę, kiedy to lider Ultrapur Omega Gniezno przejdzie kontrole badania.
– Norbert Krakowiak nie dokończył niedzielnego spotkania w Świętochłowicach. Nasz zawodnik w swoim drugim wyścigu zjechał z toru i nie pojawił się już pod taśmą startową. Przyczyną były problemy z barkiem, które uniemożliwiły mu dalszą jazdę – czytamy. – W najbliższą środę reprezentant Ultrapur Omega Gniezno przejdzie szczegółowe badania w Guardian Clinic. Ich wyniki pozwolą ocenić aktualny stan barku i określić dalsze kroki dotyczące leczenia.
Ultrapur Omega Gniezno czeka tygodniowa przerwa przed kolejnym wyjazdem. Tym razem areną zmagań będzie Kraków, gdzie podopieczni Radka Majewskiego pojadą przeciwko Speedway Kraków. Obecnie czerwono-czarni są wiceliderem rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej.
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!