W poniedziałek, na torze w Daugavpils zainaugurowane zostały rozgrywki Baltic Speedway League w sezonie 2018. W zawodach tych triumfowali zawodnicy gospodarzy, w wielkim finale pokonując pierwszy zespół VRT ANKKURIT . Podium uzupełnili żużlowcy z drużyny VRT ANKKURIT 2.
1. runda Baltic Speedway League – Daugavpils, 30 kwietnia 2018:
I. Jauniba – Daugavpils, Łotwa: 26 punktów
13. Elvis Avgucevičs (3,D,3,-,2,3) 11
14. Ernests Matjušonoks (1,-,2,1) 4
21. Oleg Mihailov (3,3,3,2) 11
Menedżer: Vladimirs Vagels
II. VRT ANKKURIT 1 – Varkaus, Finlandia: 23 punkty
1. Niklas Säyriö (3,3,2,2,3,1) 14
2. Toni Hyyryläinen (2,2,3,0,2,0) 9
15.
Menedżer: Jalo Säyriö
III. VRT ANKKURIT 2 – Varkaus, Finlandia: 14 punktów
9. Antti Vuolas (3,1,3,3,1) 11
10. Niilo Vuolas (0,0,1,2,0) 3
19.
Menedżer: Matti Vuolas
IV. Neva Speedway – Sankt Petersburg, Rosja: 13 punktów
11. Ruslan Biktimirov (1,1,0,-,1) 3
12. Danil Zelensky (-,-,-,2) 2
20. Maxim Lobzenko (2,2,1,3,D) 8
Menedżer: Michail Popov
V. MIR Speedway Racing Team – Równe, Ukraina: 12 punktów
3. Nazar Fedorchuck (0,2,1,1) 4
4. Alexander Makskakov (2,3,3,U) 8
16.
Menedżer: Sergey Peleshok
VI. Auseklis Ryga, Łotwa: 9 punktów
7. Rudolfs Sprogis (1,1,0,2) 4
8. Ricards Ansviesulis (0,3,2,D) 5
18. Kristers Lumanis NS
Menedżer: Antoni Kusels
VII. J&U Speedway Racing Team – Kohtla-Nomme, Estonia: 5 punktów
5. Markus Maximus Lill (2,1,0,1) 4
6. Allan Angelstok (0,W,1,0) 1
17. Urmo Kaosaar NS
Menedżer: Janek Pulsu
Bieg po biegu:
1. Säyriö, Hyyryläinen, Sprogis, Ansviesulis
2. A. Vuolas, Lobzenko, Biktimirov, N. Vuolas
3. Avgucevičs, Makskakov, Matjušonoks, Fedorchuck
4. Ansviesulis, Lill, Sprogis, Angelstok
5. Säyriö, Hyyryläinen, A. Vuolas, N. Vuolas
6. Mihailov, Lobzenko, Biktimirov, Avgucevičs
7. Makskakov, Fedorchuck, Lill, Angelstok (W)
8. A. Vuolas, Ansviesulis, N. Vuolas, Sprogis
9. Hyyryläinen, Säyriö, Lobzenko, Biktimirov
10. Avgucevičs, Matjušonoks, Angelstok, Lill
11. Makskakov, Sprogis, Fedorchuck, Ansviesulis (D)
12. Mihailov, Säyriö, Matjušonoks, Hyyryläinen
13. A. Vuolas, N. Vuolas, Fedorchuck, Makskakov (U)
14. Lobzenko, Zelensky, Lill, Angelstok
Półfinał 1:
Säyriö, Hyyryläinen, Biktimirov, Lobzenko (D)
Półfinał 2:
Mihailov, Avgucevičs, A. Vuolas, N. Vuolas
Wielki Finał:
Avgucevičs, Mihailov, Säyriö, Hyyryläinen
Klasyfikacja generalna Baltic Speedway League po 1 rozegranej rundzie:
I. Jauniba Daugavpils – 10 punktów
II. VRT ANKKURIT 1 Varkaus – 8 punktów
III. VRT ANKKURIT 2 Varkaus – 7 punktów
Iv. Neva Speedway Sankt Petersburg – 6 punktów
V. MIR Speedway Racing Team Równe – 5 punktów
VI. Auseklis Ryga – 4 punkty
VII. J&U Speedway Racing Team Kohtla-Nomme – 3 punkty
Żródło: inf. własna
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!