Toruń jest kolejnym miastem po Grudziądzu oraz Częstochowie, gdzie Budżet Obywatelski próbuje wykorzystać się tego, aby powstał w naszym kraju nowy obiekt speedrowerowy. W Grodzie Kopernika wierzą w sukces, tak jak to miało miejsce pod Jasną Górą.
W marcu ubiegłego roku na łamach naszego serwisu pisaliśmy o możliwości powrotu speedrowera do Grudziądza. Niestety, ogólnomiejski projekt nie zyskał wystarczającej liczby głosów i ostatecznie nie udało się przeprowadzić projektu do finalizacji. Pomysłodawca zdaje sobie jednak sprawę z potencjału jaki ma speedrower i że może się w tym mieście przyjąć. W tym roku jednak żadne wieści na temat ponownego złożenia dokumentów do naszej Redakcji nie dotarły. Z Budżetu Obywatelskiego skorzystali za to w Częstochowie, gdzie projekt w jednej z tamtejszych dzielnic osiągnął największą liczbę głosów i zostanie zrealizowany. Tamtejsi włodarze chcą traktować nowe miejsce jako swoje zaplecze – miałoby to być miejsce do sporadycznych imprez, ale głównie przeznaczone dla dzieci chcących ścigać się w lewo.
Na podobny pomysł wpadli w Toruniu. Nowy obiekt to ścigania w lewo miałby powstać w Kaszczorku (w południowo-wschodniej części miasta) i jak ustaliliśmy to jest to projekt zupełnie niezależny od Toruńskiego Stowarzyszenia Żużlowego, który swój owal posiada przy ul. Bielańskiej 66, na terenie MotoParku (w sąsiedztwie Motoareny im. Mariana Rose). Rola toruńskich speedrowerzystów i działaczy ogranicza się tylko do promocji medialnej tego pomysłu.
Wracając do tematu głównego. Dla toru w Kaszczorku wyznaczono trzy lokalizacje: ul. Fantazyjna 22, obręb 62 działka 47 lub Zakole 17 lub działka 166/63 wraz z 167/2 wraz z 166/19 lub działka 253/37 przy ul. Skierki. Inicjator jednak nie ukrywa, że weźmie pod uwagę również inne, wyznaczone przez miasto lokalizacje.
Tworząc plany sugerowano się pracami jakie wykonano podczas tworzenia stadionów w Żołędowie oraz Zielonej Górze. Głosowanie odbywa się TUTAJ, a obiekt speedrowerowy legitymuje się kodem K0077. W przypadku pozytywnego zakończenia akcji i powstania toru w Kaszczorku, TSŻ nie będzie przenosił się na nowy obiekt i pozostanie w obecnym. Plan zakłada jednak rozmowy z inicjatorami, by wdrożyć stadion do rozgrywek speedrowerowych i w zależności od możliwości rozgrywać tam sporadycznie zawody.
źródło: inf. własna
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!