Znamy już pełną obsadę przyszłorocznych Mistrzostw Świata na długim torze. Tym razem nie ma żadnych zaskoczeń.
Zażarta walka o medale
Tegoroczny przebieg Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze trzymał wszystkich w napięciu do samego końca cyklu. Przed ostatnią rundą tak naprawdę nie znaliśmy jeszcze żadnego z medalistów czempionatu, a wszystko rozstrzygnęło się w Mühldorf w dwóch ostatnich, najważniejszych wyścigach.
Przypomnijmy, że po przedostatniej rundzie w Morizès prowadzący w klasyfikacji Chris Harris (88), miał tylko punkt przewagi nad drugim Martinem Smolinskim (87). Brytyjczyk na niemieckiej ziemi zawiódł jednak na całej linii, nie awansując do biegu finałowego, wobec czego wszystko było już w rękach popularnego „Smoły”, który w finale znalazł się bezpośrednio po fazie zasadniczej. Tam Niemiec stanął na drugim stopniu podium pieczętując drugi tytuł w karierze.
Losy brązowego medalu na swoją korzyść przechylił Kenneth Hansen. Duńczyk najpierw musiał przebijać się przez baraż, by następnie wygrać cały turniej w Mühldorf. To były dwa warunki, by zawodnik Unii Tarnów w sezonie 2023 mógł cieszyć się z trzeciego miejsca w klasyfikacji końcowej, bowiem szansę na krążek mieli także Holender Romano Hummel oraz Brytyjczyk Zach Wajtknecht. Co ciekawe, zarówno Kenneth Hansen jak i żużlowiec z Wysp zakończyli czempionat z takim samym dorobkiem punktowym. Normalnie powinno dojść do wyścigu dodatkowego, jednak w myśl nowego regulaminu, taki dodatek odbywa się tylko o złoto, a o pozostałych miejscach decyduje między innymi większa liczba wygranych rund, a tych Duńczyk miał dwie, podczas gdy Wajtknecht nie miał ani jednego.
—> Pełna relacja z ostatniego, 6. finału Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze
Przyszłoroczna obsada bez zaskoczeń
Poznaliśmy już wszystkich uczestników long trackowego czempionatu 2024. Tym razem federacja FIM nie zaskoczyła nominacjami. Oczywiście utrzymanie w cyklu zachowuje czołowa szóstka, a do nich dochodzi piątku z zawodów Challenge (finał eliminacji) oraz trzy stałe „dzikie karty”.
Przy ich wyborze organizatorzy nie zaskoczyli, przyznając je Jacobowi Bukhave, Lukasowi Fienhage i Hynkowi Štichauerowi. Ta trójka w końcowej klasyfikacji zajęła odpowiednio 7, 8 i 9 miejsce, ale Niemiec dodatkowo z powodu kontuzji w Scheeßel wypadł z dwóch ostatnich rund.
Jeśli chodzi o Long Track Challenge to tutaj przepustki to głównego czempionatu otrzymali Dave Meijerink, Andrew Appleton, Jordan Dubernard, Michael Härtel i Tero Aarnio. Fin skorzystał na utrzymaniu się Chrisa Harrisa, który w finałowych zmaganiach eliminacyjnych również brał udział, wygrywając swoją drogą.
Kalendarz Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze 2024
9.05 – 1. finał w Herxheim (Niemcy)
13.07 – 2. finał w Marmande (Francja)
11.08 – 3. finał Scheeßel (Niemcy)
14.09 – 4. finał w Vechcie (Niemcy)
22.09 – 5. finał w Roden (Holandia)
————-
16.06 – Long Track Challenge 2025 – Mühldorf (Niemcy)
Obsada Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze 2024:
Stali uczestnicy:
1. Martin Smolinski (Niemcy)
2. Chris Harris (Wielka Brytania)
3. Kenneth Hansen (Dania)
4. Zach Wajtknecht (Wielka Brytania)
5. Romano Hummel (Holandia)
6. Josef Franc (Czechy)
———————————
7. Dave Meijerink (Holandia)
8. Andrew Appleton (Wielka Brytania)
9. Jordan Dubernard (Francja)
10. Michael Härtel (Niemcy)
11. Tero Aarnio (Finlandia)
———————————
12. Jacob Bukhave (Dania)
13. Lukas Fienhage (Niemcy)
14. Hynek Štichauer (Czechy)
Kwalifikowani rezerwowi:
1. Henri Ahlbom (Finladnia)
2. Mika Meijer (Holandia)
3. Steven Goret (Francja)
4. Mathias Trésarrieu (Francja)
5. Daniel Spiller (Niemcy)
6. Jake Mulford (Wielka Brytania)
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!