⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
 Logo European 125cc Youth Track Racing Cup w Pardubicach
17.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo 74. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
11.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo Finał MEP w Grudziądzu
10.10.2026 17:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
44:46
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
04.10.2026 19:30
Zakończona
Gezet Stal Gorzów Logo
49:41
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
04.10.2026 17:00
Zakończona
Orlen Oil Motor Lublin Logo
56:34
../../../wp-content/uploads/2022/04/unia-leszno.png Logo
03.10.2026 19:30
Zakończona
Polonia Piła Logo
55:35
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
03.10.2026 17:00
bedzie-powrot-do-skladu-stali-gorzow-zmiany-we-wroclawiu
bedzie-powrot-do-skladu-stali-gorzow-zmiany-we-wroclawiu
Strona główna » Będzie powrót do składu Stali Gorzów. Zmiany we Wrocławiu

Żużel - Będzie powrót do składu Stali Gorzów. Zmiany we Wrocławiu

  • Ekstraliga U24
6 lipca 2026 Ten artykuł przeczytasz w 14 minut

Przemek Krukowski

Będzie powrót do składu Stali Gorzów. Zmiany we Wrocławiu

Przed nami zaległa siódma kolejka rozgrywek U24 Ekstraligi. We wtorek 7 lipca odbędą się turnieje w Lesznie i Grudziądzu.

Powrót do składu Stali. W tym roku jeszcze dla nich nie jeździł

Do rywalizacji w Lesznie oprócz gospodarzy przystąpią także Stal Gorzów, Włókniarz Częstochowa oraz Motor Lublin. Będzie to pojedynek odpowiednio piątej, siódmej, wicelidera i czwartej drużyny tegorocznych rozgrywek. Przed tygodniem podopieczni Mariusza Staszewskiego po arcyciekawej rywalizacji zajęli ex aequo pierwsze miejsce z WTS Spartą Wrocław przed własną publicznością. Czy na Smoczyku Szymon Ludwiczak, Kacper Hałkiewicz, Franciszek Karczewski i Sebastian Szostak zdołają podtrzymać dobrą passę?

Żółto-niebiescy przed tygodniem również rywalizowali pod Jasną Górą, gdzie – co ciekawe – także zakończyli zawody na ex aequo trzeciej pozycji, wspólnie z Falubazem Zielona Góra. Gorzowian trapią jednak problemy kadrowe nie tylko w głównym zespole, ale również i w tym młodzieżowym. Po niedawnym groźnym upadku w Łodzi Oskara Chatłasa, 18-latek musi zrobić sobie przerwę od ścigania. Z tego powodu zabraknie go we wtorkowym turnieju U24 Ekstraligi w Lesznie, a jego miejsce w składzie zajmie Mikołaj Krok. To kolejny wychowanek Stali, który w tym sezonie przebywa na wypożyczeniu w drugoligowym Wybrzeżu Gdańsk. Dla młodego zawodnika będzie to jednak dopiero pierwszy występ w tegorocznych rozgrywkach.

Swoje problemy kadrowe mają również gospodarze. Z powodu urazu obojczyka Kacper Mania jest zmuszony pauzować przez kilka najbliższych tygodni. W efekcie podstawowego juniora „Byków” zabrakło w zestawieniu Unii na wtorkowe zawody. Trener Rafał Okoniewski postawił tym razem na Emila Koniecznego, Maksymiliana Kosterę, Filipa Gano oraz Coopera Rushena.

Do grona osłabionych zespołów należy zaliczyć również Motor Lublin. W składzie „Koziołków” brakuje kontuzjowanego Bartosza Bańbora. 19-latek niedawno przeszedł operację po paskudnym upadku w słoweńskim Krško i wraca do pełni sił. Maciej Kuciapa do zawodów desygnował Bartosza Jaworskiego, Karola Szmyda, Dawida Cepielika oraz Svena Cerjaka.

Kolejny start wychowanka Apatora po kontuzji. Zmiany we Wrocławiu

Dobre wiadomości dla kibiców KS Toruń. Do ścigania po kontuzji powrócił wychowanek „Aniołów” – Bartosz Derek. 16-latek w poniedziałek, 6 lipca, wystartował w Indywidualnym Pucharze Ekstraligi U17 we Wrocławiu, gdzie z dorobkiem 8 punktów zajął ósme miejsce. Nic więc dziwnego, że Piotr Baron ponownie daje mu szansę i desygnuje go do startu w kolejnym turnieju. Oprócz niego w awizowanym składzie znaleźli się również Jan Heleniak, Antoni Kawczyński, Nicolai Heiselberg oraz rezerwowy Mikołaj Duchiński. Przypomnijmy, że Torunianie są aktualnym liderem tabeli i znajdują się w znakomitej formie, notując serię trzech ligowych zwycięstw z rzędu.

Rywalom szyki będzie próbował pokrzyżować między innymi Falubaz Zielona Góra, czyli trzeci zespół obecnych rozgrywek. Choć Zielonogórzanie w minionym tygodniu zaprezentowali się poniżej oczekiwań, we wtorkowym turnieju w Grudziądzu powinni ponownie włączyć się do walki o czołowe lokaty. O sile zespołu prowadzonego przez Grzegorza Walaska stanowić będą William Cairns, który przed kilkoma dniami w Mâcon poprowadził reprezentację Wielkiej Brytanii do awansu do finału Mistrzostw Europy Par, Amerykanin Slater Lightcap, Australijczyk Mitchell McDiarmid oraz Oskar Hurysz.

Bardzo intrygujące zestawienie na wtorkową rywalizację desygnował z kolei Piotr Protasiewicz. Trener WTS-u postawił na Marcela Kowolika, Nikodema Mikołajczyka, Filipa Kumaszkę i Rafała Grzędzińskiego. Jednak występ tego ostatniego najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku, ze względu na fatalny upadek, w jakim uczestniczył podczas poniedziałkowej rundy Indywidualnego Pucharu Ekstraligi U17 we Wrocławiu, po którym musiał udać się do szpitala. Jego miejsce najpewniej zajmie ktoś z trójki William Drejer, Mikkel Andersen, Anders Rowe. Dodajmy, że Spartanie w ostatnich dwóch rundach wygrywali.

Ponownie gospodarzem turnieju U24 Ekstraligi będzie Grudziądz. Szkoleniowiec Robert Kościecha oprócz niezawodnego Beau Bailey’ego desygnował Damiana Millera, Kevina Iwańskiego-Helta oraz Jana Przanowskiego.

Składy na 7. rundę U24 Ekstraligi

Turniej w Lesznie (7 lipca, godz. 16)

UNIA LESZNO
1. Emil Konieczny
2. Maksymilian Kostera
3. Filip Gano
4. Cooper Rushen

PERŁOWA PRZYSTAŃ STAL GORZÓW
5. Mikołaj Krok
6. Kewin Nycz
7. Igor Kordun
8. Hubert Jabłoński

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
9. Szymon Ludwiczak
10. Kacper Halkiewicz
11. Franciszek Karczewski
12. Sebastian Szostak

MOTOR LUBLIN
13. Bartosz Jaworski
14. Karol Szmyd
15. Dawid Cepielik
16. Sven Cerjak

Turniej w Grudziądzu (7 lipca, godz. 17)

GKM GRUDZIĄDZ
1. Beau Bailey
2. Kevin Iwański-Helt
3. Damian Miller
4. Jan Przanowski

FALUBAZ ZIELONA GÓRA
5. Slater Lightcap
6. Oskar Hurysz
7. Mitchell McDiarmid
8. William Cairns

KS TORUŃ
9. Jan Heleniak
10. Antoni Kawczyński
11. Nicolai Heiselberg
12. Bartosz Derek
19. Mikołaj Duchiński

WTS SPARTA WROCŁAW
13. Marcel Kowolik
14. Rafał Grzędziński
15. Filip Kumaszka
16. Nikodem Mikołajczyk

TABELA

#KLUBIIIIIIIVVVIVIIIPKT
MECZ
PKT
DRUŻ
1KS Toruń312132,5315,5214
2Włókniarz Częstochowa22330,52,513184
3Falubaz Zielona Góra332020,510,5168
4Motor Lublin10,5323110,5166
5Unia Leszno121300,529,5180
6WTS Sparta Wrocław03012,52,59168
7Stal Gorzów2010210,56,5166
8GKM Grudziądz00,5021003,5154

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Antoni Kawczyński
  • Bartosz Derek
  • Bartosz Jaworski
  • Beau Bailey
  • Cooper Rushen
  • Damian Miller
  • Dawid Cepielik
  • Emil Konieczny
  • Falubaz Zielona Góra
  • Filip Gano
  • Filip Kumaszka
  • Franciszek Karczewski
  • GKM Grudziądz
  • Hubert Jabłoński
  • Igor Kordun
  • Jan Heleniak
  • Jan Przanowski
  • Kacper Halkiewicz
  • Karol Szmyd
  • Kevin Iwański-Helt
  • Kewin Nycz
  • Krono-Plast Włókniarz Częstochowa
  • KS Toruń
  • Maksymilian Kostera
  • Marcel Kowolik
  • Mikołaj Duchiński
  • Mikołaj Krok
  • Mitchell McDiarmid
  • Motor Lublin
  • Nicolai Heiselberg
  • Nikodem Mikołajczyk
  • Oskar Hurysz
  • Perłowa Przystań Stal Gorzów
  • Rafał Grzędziński
  • Sebastian Szostak
  • Slater Lightcap
  • Sven Cerjak
  • Szymon Ludwiczak
  • U24 Ekstraliga
  • Unia Leszno
  • William Cairns
  • WTS Sparta Wrocław

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Falubaz i Stal wygrywają na koniec sezonu. Ciekawe rozstrzygnięcia derbów

Sport żużlowy. Falubaz i Stal wygrywają na koniec sezonu. Ciekawe rozstrzygnięcia derbów

Przemek Krukowski

  • Mini żużel/250cc
14 października 2026

Trzecia edycja mini żużlowych Derbów Ziemi Lubuskiej za nami. Na torze pojawili się wychowankowie obydwu ośrodków, a także zaproszeni goście.

Jedne z ostatnich zawodów w Polsce! Zawodnik Sparty triumfuje w Poznaniu

Sport żużlowy. Jedne z ostatnich zawodów w Polsce! Zawodnik Sparty triumfuje w Poznaniu

Krzysztof Grzęda

  • Juniorzy
13 października 2026

We wtorkowy wieczór w Poznaniu odbył się Turniej szkoleniowy o Puchar Golęcina. Zawody zakończyły się zwycięstwem Nikodema Mikołajczyka

Wkrótce ważne ogłoszenia Włókniarza! Padły istotne słowa

Żużel - Wkrótce ważne ogłoszenia Włókniarza! Padły istotne słowa

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
13 października 2026

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa zbroi się na kolejny sezon. Częstochowianie przygotowują się do rywalizacji w Metalkas 2. Ekstralidze. Prezes zapowiedział kolejne ogłoszenia zawodników.

Żużlowe ostatki w Poznaniu. Działacze odkryli karty!

Żużel - Żużlowe ostatki w Poznaniu. Działacze odkryli karty!

Wojciech Jagodziński

  • Juniorzy
13 października 2026

To już zupełne żużlowe ostatki w sezonie 2026. W Poznaniu zdecydowano się bowiem na organizację turnieju szkoleniowego o Puchar Golęcina. Długo nie była znana pełna lista zawodników. Działacze przedstawili ją na kilka godzin przed rozpoczęciem.

Beau Bailey rozchwytywany przez kluby. Podjął decyzję

Żużel - Beau Bailey rozchwytywany przez kluby. Podjął decyzję

Rafał Drabiniok

  • Dania
13 października 2026

16-latek podjął decyzję w sprawie przyszłości! Beau Bailey ma za sobą fenomenalny rok, w którym wykręcił wyższą średnią od Dominika Kubery i błyszczał w SGP2. Australijski talent podjął kluczową decyzję na kolejny sezon.

Kapitalny Doyle i Kurtz! Zapewniają triumf w pierwszym meczu finału

Żużel. Kapitalny Doyle i Kurtz! Zapewniają triumf w pierwszym meczu finału

Krzysztof Grzęda

  • Anglia
12 października 2026

W poniedziałek rozpoczęliśmy ściganie w finale Rowe Motor Oil Premiership. Pierwszy mecz zakończył się wygraną.

Szczepaniak wygrywa w Rzeszowie! Hitowy transfer Stali od razu na podium

Żużel: Szczepaniak wygrywa w Rzeszowie! Hitowy transfer Stali od razu na podium

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
11 października 2026

Mateusz Szczepaniak żegna się z Rzeszowem w najlepszym możliwym stylu! Doświadczony żużlowiec wygrał XXXIV Memoriał Eugeniusza Nazimka, ale w przyszłym sezonie założy barwy rywala z miedzy. Z kolei Stal ogłasza głośny transfer i niemal zamyka skład!

Ogłosił nowy klub i pojechał jak z nut. Nielsen wygrywa w Ostrowie!

Żużel: Ogłosił nowy klub i pojechał jak z nut. Nielsen wygrywa w Ostrowie!

Konrad Klusak

  • Pozostałe turnieje
11 października 2026

Matias Nielsen zostaje triumfatorem 74. Turnieju o Łańcuch Herbowy. Duńczyk zdobył trzynaście "oczek". Drugie miejsce zajął Nazar Parnitskyi, a trzecie Tobiasz Musielak. Kapitan Ostrovii tuż za podium.

Wicemistrz świata podjął decyzję! To już potwierdzone

Żużel - Wicemistrz świata podjął decyzję! To już potwierdzone

Rafał Drabiniok

  • Dania
11 października 2026

Wicemistrz świata podjął decyzję! Po przełomowym sezonie i rewelacyjnych występach w Polsce oraz na arenie międzynarodowej Nicolai Heiselberg zostaje w Region Varde EliteSport. Duńczycy budują mocny skład na rok 2027!

Kończymy sezon w Ostrowie! Czas na 74. Turniej o Łańcuch Herbowy

Sport żużlowy. Kończymy sezon w Ostrowie! Czas na 74. Turniej o Łańcuch Herbowy

Krzysztof Grzęda

  • Pozostałe turnieje
10 października 2026

To będą jedne z ostatnich zawodów żużlowych w Polsce! W Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się Turniej o Łańcuch Herbowy.

Galeria

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)


13 października 2026, zdjęć: 0

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale


3 sierpnia 2026, zdjęć: 0

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)


13 lipca 2026, zdjęć: 0

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)


11 lipca 2026, zdjęć: 0

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Joel Larsson

    Joel Larsson

    16.10.1992r. (34l.)
  • Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)

    Rasmus Jensen

    16.10.1993r. (33l.)
  • Silvar Avi

    16.10.2009r. (17l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 12 20 4 80
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 12 0 0 -256
Betard Sparta Wrocław 12 23 5 94
Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 7 1 -104
Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 1 5
Gezet Stal Gorzów 12 13 2 1
Orlen Oil Motor Lublin 12 17 3 65
PRES Grupa Deweloperska Toruń 12 22 4 115

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 13 32 6 253
Cellfast Wilki Krosno 14 10 2 -36
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 17 3 -48
Polonia Piła 13 11 2 -149
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 14 11 3 -61
Hunters PSŻ Poznań 13 17 2 -11
INNPRO ROW Rybnik 14 19 5 47
Dakar Development Stal Rzeszów 13 17 3 5

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 12 8 1 -71
OK Kolejarz Opole 12 14 3 -11
Trans MF Landshut Devils 12 21 5 67
Śląsk Świętochłowice 12 6 0 -130
Ultrapur Omega Gniezno 12 18 4 18
LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 2 -8
Wybrzeże Gdańsk 12 25 6 135

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT