⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
ZKS Stal Rzeszów Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
04.04.2026 16:30
Planowana relacja
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
04.04.2026 14:00
Planowana relacja
 Logo Texom MPPK w Gdańsku
04.04.2026 12:45
Planowana relacja
Betard Sparta Wrocław Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/unia-leszno.png Logo
03.04.2026 15:30
Planowana relacja
 Logo XVI Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
02.04.2026 18:00
Zakończona
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
38:52
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
01.04.2026 17:00
Zakończona
Bayersystem GKM Grudziądz Logo
47:42
../../../wp-content/uploads/2021/12/ABRAMCZYK_POLONIA_BYDGOSZCZ.png Logo
01.04.2026 16:00
Zakończona
Fogo Unia Leszno Logo
53:37
../../../wp-content/uploads/2022/04/betard-sparta-wroclaw.png Logo
01.04.2026 16:00
Zakończona
 Logo Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Gdańsku
01.04.2026 16:00
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
54:36
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
31.03.2026 17:30
Zakończona
Abramczyk Polonia Bydgoszcz Logo
57:33
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
31.03.2026 17:00
andersen-mial-zostac-w-lodzi-dzialacz-szerzej-o-budowie-skladu
andersen-mial-zostac-w-lodzi-dzialacz-szerzej-o-budowie-skladu
Strona główna » Andersen miał zostać w Łodzi. Działacz szerzej o budowie składu

Żużel: Andersen miał zostać w Łodzi. Działacz szerzej o budowie składu

  • Metalkas 2. Ekstraliga
10 grudnia 2025 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Hubert Furmaniak

Andersen miał zostać w Łodzi. Działacz szerzej o budowie składu

Mikkel Andersen miał zostać w H. Skrzydlewska Orle Łódź. Jan Konikiewicz przyznał, że pierwsza koncepcja zakładała duński duet na pozycjach U24. Klub nie chciał również kontraktować przestarzałych zawodników.

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zdecydowanie pragnął, aby w jego zespole pozostała czołowa dwójka. Robert Chmiel i Mikkel Andersen pokazali, że maja pewien potencjał, który należy do końca wykorzystać. Polak okazał się przełomowym odkryciem, notując naprawdę dobry sezon po powrocie do Metalkas 2. Ekstraligi. Duńczyk natomiast przejechał pierwszy pełny sezon w polskich rozgrywkach, stając na wysokości zadania. Gdzie przy Chmielu było wiadomo, że Łodzianie przegrali licytacje, tak pozostanie Andersena było naprawdę możliwe.

– Od samego początku sezonu 2025 mówiłem, że Robert Chmiel i Mikkel Andersen to dwaj najlepsi zawodnicy i się nie pomyliłem. Roberta bardzo chcieliśmy zatrzymać w zespole, ale przegraliśmy finansowo z tym, co zaoferowało Krosno – powiedział Jan Konikiewicz, dyrektor Orła Łódź, w programie „Sport po Łódzku” w TVP 3. – Nad Mikkelem też bardzo mocno pracowaliśmy. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że gdyby nie zmiana trenera w Sparcie Wrocław, to Mikkel jeździłby w przyszłym sezonie u nas. Koncepcja była taka, by Mikkel pojechał jeszcze jeden sezon i Villads Nagel do niego dołączył. Niestety we Wrocławiu doszło do zmiany trenera i pewne decyzje zostały zmienione – dodał cytowany przez lodzkisport.pl.

Przyszłość zespołu

Dan Thompson i Zach Cook to dwa nazwiska, które znają głównie fani brytyjskiego żużla. Ten pierwszy pokazał się szerszej publiczności za sprawą startów w SoN 2 i SGP 2, gdzie pokazał część swoich możliwości. Zach natomiast pozostawał w cieniu brata – Bena i skupił się na zbudowaniu swojej roli. Po ostatnim sezonie w Belle Vue, Cook wydaje się gotowy na coś większego. Start w Częstochowie jedynie pomógł zawodnikowi, który popisał się w trudnych warunkach.

– Dan Thompson i Zach Cook to dwóch gości, którzy mają ogromny potencjał i którzy nie dostali jeszcze wielu szans w Polsce. Oni nie za bardzo wiedzieli, jak mają się tutaj znaleźć. Trzeba było im pomóc sprzętowo, z mechanikami, z bazą, ze specyfiką przygotowań, itd. Przedstawiliśmy im plan na współpracę z nimi i podpisaliśmy kontrakty na dwa lata. Andersen będzie się dalej rozwijał we Wrocławiu, ale Cook i Thompson najbliższe dwa lata na pewno spędzą w Łodzi.

Dalszy rozwój

Jan Konikiewicz podkreśla, że klub chciał stworzyć nową politykę. Timo Lahti czy Matej Żagar byli łączeni z łódzkim zespołem, ale ostatecznie to żaden z nich nie podpisał umowy w polskich strukturach. Celem Orła jest zbudowanie czegoś nowego, aby myśleć o przyszłości klubu.

– Nie chcieliśmy zawodników leciwych, którzy przyjeżdżają i nie angażują się w życie klubu. Faktycznie nieco ryzykujemy, ale system ligowy jest taki, że postanowiliśmy dać chłopakom od początku spokój, mają się przygotować najlepiej jak potrafią, bo jako klub, dajemy im wszystkie możliwości okołosportowe. Tego rok temu nie zdążyliśmy zrobić. Dlatego myślę, że w nowym sezonie naprawdę będziemy mocni na naszym torze – uważa działacz.

Zach Cook (Ż)

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Dan Thompson
  • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
  • Jan Konikiewicz
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • Mikkel Andersen
  • Robert Chmiel
  • Zach Cook

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Ostrovia zażartowała z kibiców. Fatalny Janowski. Tak minęła środa

Żużel. Ostrovia zażartowała z kibiców. Fatalny Janowski. Tak minęła środa

Dawid Dukiewicz

  • Juniorzy
1 kwietnia 2026

Za nami pierwszy dzień kwietnia. W Polsce odbyło się tego dnia pięć imprez. Doszło także do jednego transferu.

To nie prima aprilis! Ostrovia z nowym zawodnikiem. To Duńczyk

Sport żużlowy. To nie prima aprilis! Ostrovia z nowym zawodnikiem. To Duńczyk

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 kwietnia 2026

Sezon żużlowy coraz bliżej. Zawodnicy na różny sposób próbują szukać sposobu na zmaksymalizowanie sobie szans na znalezienie kontraktu w rozgrywkach. O nowym zawodnikiem w Ostrovii poinformowała GKSŻ.

Młodzieżowiec spokojny przed inauguracją. „Fajnie było pojechać w takiej stawce”

Żużel: Młodzieżowiec spokojny przed inauguracją. „Fajnie było pojechać w takiej stawce”

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 kwietnia 2026

Paweł Sitek był rewelacją sezonu 2025. W ligowym debiucie był w stanie zdobyć komplet punktów i dwucyfrowe zdobycze będąc ważnym ogniwem w zespole. Sezon zakończył z trzecim wynikiem w zespole mając średnią wyższą choćby od Olivera Berntzona.

Wpadka Ostrovii! Falubaz w juniorskim składzie gromi rywali

Żużel: Wpadka Ostrovii! Falubaz w juniorskim składzie gromi rywali

Krzysztof Grzęda

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 kwietnia 2026

Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski mierzył się dziś na własnym torze ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. Spotkanie zakończyło się znaczną wygraną gości.

Upadek żużlowca Polonii! Nie kontynuował zawodów

Żużel. Upadek żużlowca Polonii! Nie kontynuował zawodów

Paweł Płóciniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 kwietnia 2026

Podczas sparingu Bayersystem GKM Grudziądz - Abramczyk Polonia Bydgoszcz upadek zanotował Aleksandr Łoktajew. Ukrainiec nie kontynuował zawodów.

(NA ŻYWO) Falubaz jedzie w Ostrowie! Woffinden w składzie gospodarzy

Żużel. (NA ŻYWO) Falubaz jedzie w Ostrowie! Woffinden w składzie gospodarzy

speedwaynews.pl

  • PGE Ekstraliga
1 kwietnia 2026

Ostrovia w pierwszym i jedynym domowym sparingu przed rywalizacją ligową zmierzy się ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. Śledź LIVE na speedwaynews.pl!

(NA ŻYWO) Środa z żużlem! Jadą w Grudziądzu, Lesznie i Gdańsku

Żużel: (NA ŻYWO) Środa z żużlem! Jadą w Grudziądzu, Lesznie i Gdańsku

speedwaynews.pl

  • Juniorzy
1 kwietnia 2026

Na środowe popołudnie zaplanowano trzy test mecze. Dwa z nich rozpoczną się o godzinie 16. Ponadto o tej samej porze ruszy pierwszy z tegorocznych juniorskich cyklów. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z Leszna, Grudziądza i Gdańska.

Inauguracja sezonu w Rzeszowie! (SKŁADY)

Żużel: Inauguracja sezonu w Rzeszowie! (SKŁADY)

Paweł Płóciniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 kwietnia 2026

Poznaliśmy awizowany skład Stali Rzeszów na inaugurację sezonu. Pierwszym przeciwnikiem "Żurawi" będzie H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Sezon tuż za rogiem. Poznaliśmy pierwsze obsady sędziowskie

Żużel - Sezon tuż za rogiem. Poznaliśmy pierwsze obsady sędziowskie

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 kwietnia 2026

Piotr Lis poprowadzi pierwszy mecz ligowy w sezonie 2026. Poznaliśmy obsady na całą 1. kolejkę Metalkas 2. Ekstraligi.

Zaczynamy rywalizację w cyklu! Będzie darmowa transmisja

Żużel. Zaczynamy rywalizację w cyklu! Będzie darmowa transmisja

Krzysztof Grzęda

  • Juniorzy
1 kwietnia 2026

W środę w Gdańsku rozpocznie się rywalizacja w Zapleczu Kadry Juniorów. Zaplanowano również trzy kolejne sparingi.

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Keynan Rew

    02.04.2003r. (23l.)
  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Nicki Pedersen

    02.04.1977r. (49l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT