⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
Strona główna » Szymon Szlauderbach po porażce 35:55: Jeżeli kibic doceni naszą walkę, to przyjdzie na następny mecz

Żużel - Szymon Szlauderbach po porażce 35:55: Jeżeli kibic doceni naszą walkę, to przyjdzie na następny mecz

  • Juniorzy
  • Krajowa Liga Żużlowa
4 czerwca 2019 Ten artykuł przeczytasz w 7 minut

Michał Rogoziński

Szymon Szlauderbach po porażce 35:55: Jeżeli kibic doceni naszą walkę, to przyjdzie na następny mecz

Stainer Unia Kolejarz Rawicz, czyli rewelacja ubiegłego sezonu 2. Ligi Żużlowej, w tym roku jest już bardzo daleko od play-offów. „Niedźwiadki” w starciu z Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań przegrały aż 35:55. Pozytywów w zaistniałej sytuacji stara się szukać Szymon Szlauderbach.

Sam 20-latek zgromadził w sobotę pełen zestaw – oprócz trójki w wyścigu jedenastym i dwójki z bonusem w siódmym, znalazło się także miejsce na jedynkę przy podwójnej porażce oraz dwa zera. 6+1 w 5 startach to z pewnością nie jest satysfakcjonujący rezultat. – W życiu nie można mieć wszystkiego. Oczywiście chciałbym mieć same trójki i dwójki, ale niestety dzisiaj się nie udało. Być może kiedyś dojrzeję do takiego poziomu, do tego dojdzie odpowiednia forma i będę jeździł na takim poziomie. Na razie trzeba się starać i dawać z siebie wszystko na wszystkich zawodach i treningach, żeby było jak najlepiej. Nie zawsze to wychodzi, ale jak to mówią – bez pracy nie ma kołaczy – podsumował Szymon Szlauderbach w rozmowie z korespondentem portalu speedwaynews.pl. Z drugiej strony – indywidualny występ naszego rozmówcy i tak był postępem względem dwóch ostatnich spotkań. Tydzień wcześniej w Poznaniu udało się zdobyć 5 punktów w 4 startach, ale tam za każdym razem kolega z pary Szlauderbacha dojeżdżał ostatni. – Zgadza się. W rewanżu wyszło już lepiej, choć do ideału nadal sporo brakuje. Ale w mojej sytuacji z każdymi zawodami po prostu musi być lepiej. Moja forma powinna iść do przodu, inne czynniki też muszą się poukładać tak, żeby był postęp – stwierdził 20-latek z Leszna.

Początkowo nieco zaskakujący, ale konsekwentnie powtarzany ruch Romana Jankowskiego przynosi efekty przede wszystkim szkoleniowe. Szymon Szlauderbach od początku sezonu startuje bowiem w barwach drużyny z Rawicza jako senior. Choć Stainer Unia Kolejarz nieco na tym traci pod kątem taktycznym, niedoświadczeni Krzysztof Sadurski i Kacper Pludra mają możliwość objeżdżania się z zawodnikami na zbliżonym poziomie. W pierwszym meczu Szlauderbach ustawiony został pod 12. Później awansował na prowadzącego parę, w tym – tę z juniorem. Tymczasem na ostatni mecz z Power Duck Iveston PSŻ-em trener Jankowski awizował go pod teoretycznie najgorszym numerem 10. Czy było to poważne utrudnienie? – Od tego roku jeżdżę po prostu jako senior. To nie jest żadna niespodzianka, bo już dawno było ustalone, że tak będzie. Ale konkretny numer? Nie ma to dla mnie znaczenia. Wiadomo, że prowadzący parę ma trochę łatwiej, bo na początku zawodów ma pierwsze i drugie pole. Ale będę jeździł tak, jak zarządzi trener – ocenił nasz rozmówca.

Po sześciu spotkaniach, w tym aż czterech domowych, Stainer Unia Kolejarz Rawicz ma w tabeli 2. Ligi Żużlowej zaledwie jedno oczko za remis z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz. Bardzo słabe sezony „Niedźwiadków” nie są niczym sensacyjnym, ale kibice z najmniejszego ośrodka żużlowego w Polsce mieli prawo sądzić, że fuzja z Unią Leszno wpłynie pozytywnie na rezultaty drużyny. Tym bardziej, że zdawał się to potwierdzać pierwszy sezon, w którym udało się dojechać aż do półfinału ligi. Już podczas spotkania z OK Bedmet Kolejarzem Opole spora grupa widzów opuściła stadion imienia Floriana Kapały przed zakończeniem zawodów. Część zniechęconych postanowiła dać żużlowcom jeszcze jedną szansę po tym, gdy do składu wskoczył nowy nabytek Luke Becker. Drużyna ponownie nie nawiązała jednak skutecznej walki i po raz kolejny trybuny pustoszały z biegiem zawodów. Czy w tej sytuacji można szukać jakichś pozytywów? – Nie można zapominać, że u nas jest bardzo dużo młodych zawodników. Rawicz ma nas szkolić. Dzięki temu mamy drużynę, w której możemy uczyć się jazdy w lidze. Oczywiście, w ubiegłym roku było tak samo, a wyniki były lepsze, ale moim zdaniem nie ma się co załamywać. Wynik dzisiaj był bardzo słaby, ale myślę, że sama jazda się podobała, bo było sporo ciekawych akcji i mijanek. Jeżeli kibic doceni naszą walkę, to przyjdzie na następny mecz. A jeżeli popatrzy tylko na suchy rezultat, to niestety zrezygnuje… – powiedział Szlauderbach.

Niezbyt zadowoleni są rawiccy kibice, za to cieszyć się mogą ci w Lesznie. Szkoleniowa misja drugiej drużyny jest bowiem realizowana z ogromnym rozmachem. Co chwilę do składu Unii dołączają kolejni zawodnicy. Są to zarówno stranieri wystawiani do składów na ligę i DMPJ, jak i młodzi zawodnicy krajowi. W ubiegły czwartek trzech wychowanków leszczyńskiego klubu zdało egzamin na licencję – Hubert Ścibak w kategorii 500cc, a Hubert Jabłoński i Antoni Mencel w klasie 250cc. Szymon Szlauderbach zapewnił, że na leszczyńskich treningach faktycznie pojawiają się tłumy. – Tak jest, znamy się ze wszystkimi chłopakami. To naprawdę świetna ekipa, a co najważniejsze – chcą jeździć i się rozwijać. Bardzo mnie cieszy, że w Lesznie szkółka działa tak dobrze. Dzięki temu Unia i Kolejarz będą za kilka lat miały w nas zawodników, którzy będą mogli z dobrym skutkiem startować w lidze – podsumował na zakończenie rozmowy z portalem speedwaynews.pl Szymon Szlauderbach.

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Antoni Mencel
  • Ben Ernst
  • Fogo Unia Leszno
  • Hubert Jabłoński
  • Hubert Ścibak
  • Hunters PSŻ Poznań
  • Kolejarz Rawicz
  • Matthew Gilmore
  • Stadion im. Floriana Kapały (Rawicz)
  • Szymon Szlauderbach

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Znamy terminarz PGE Ekstraligi! Duże emocje już w pierwszej kolejce

Żużel - Znamy terminarz PGE Ekstraligi! Duże emocje już w pierwszej kolejce

Kacper Sadurski

  • PGE Ekstraliga
17 grudnia 2025

Znamy datę najważniejszych rozstrzygnięć w kraju. Wiadomo już kiedy poznamy Drużynowego Mistrza Polski 2026.

Cichy bohater Unii Leszno. Pojechał sezon życia a zostanie na zapleczu

Sport żużlowy. Cichy bohater Unii Leszno. Pojechał sezon życia a zostanie na zapleczu

Kacper Sadurski

  • PGE Ekstraliga
17 grudnia 2025

Fogo Unia Leszno miała wielu bohaterów w sezonie 2025. Jednak niektórzy otrzymali mniej braw, niż powinni. Oto przykład cichego bohatera.

To będzie nowe nazwisko w Lesznie? Wiele na to wskazuje

Sport żużlowy. To będzie nowe nazwisko w Lesznie? Wiele na to wskazuje

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
16 grudnia 2025

Fogo Unia Leszno ma dokonać jeszcze jednej zmiany. Do sztabu szkoleniowego leszczyńskiego zespołu przymierzany jest Adrian Gomólski.

Licencja nadzorowana w czterech klubach. Czy kibice mają powody do obaw?

Sport żużlowy. Licencja nadzorowana w czterech klubach. Czy kibice mają powody do obaw?

Konrad Klusak

  • Krajowa Liga Żużlowa
13 grudnia 2025

Zespół ds. Licencji Ligowych wydał kolejny komunikat dotyczący zgody na start w rozgrywkach ligowych w polskim żużlu. Cztery drużyny otrzymały licencję nadzorowaną. Czym to jest spowodowane i jak duży problem jest to dla klubu?

Trzy kluby z problemami finansowymi. Proces licencyjny nadal trwa

Żużel: Trzy kluby z problemami finansowymi. Proces licencyjny nadal trwa

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
13 grudnia 2025

Zespół ds. Licencji opublikował kolejne decyzje na sezon 2026. Znamy już komplet drużyn w Metalkas 2. Ekstralidze oraz nowych licencjonowanych w KLŻ. Wciąż czekamy na pełne rozstrzygnięcia.

To był szok! Zabójczy początek ustawił mecz

Żużel - To był szok! Zabójczy początek ustawił mecz

Dariusz Jagła

  • PGE Ekstraliga
13 grudnia 2025

Zbudowanie przewagi na początku meczu bywa kluczowy w walce o zwycięstwo. Tak było i w tym przypadku.

Unia Leszno z licencją warunkową. Wiemy, czego dotyczy odstępstwo

Sport żużlowy. Unia Leszno z licencją warunkową. Wiemy, czego dotyczy odstępstwo

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
11 grudnia 2025

Unia Leszno poznała decyzję licencyjną na sezon 2026. Klub otrzymał licencję warunkową z odstępstwem, a teraz wiadomo już, czego dotyczy ten zapis.

Decyzja zapadła. Unia Tarnów z odmową przyznania licencji!

Żużel. Decyzja zapadła. Unia Tarnów z odmową przyznania licencji!

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
11 grudnia 2025

Pierwsze decyzje licencyjne stały się faktem. Unia Tarnów jako jedyny klub w zestawieniu otrzymała odmowę przyznania licencji. Teraz byt klubu zależy od odwołania.

Ogromna złość Josha Pickeringa! Awantura ze sztabem szkoleniowym

Żużel: Ogromna złość Josha Pickeringa! Awantura ze sztabem szkoleniowym

Kacper Sadurski

  • PGE Ekstraliga
10 grudnia 2025

Josh Pickering był niesamowicie wściekły na sztab szkoleniowy Unii. Awanturę Australijczyka uwieczniły kamery Canal Plus.

Unia Leszno dokonała wyboru! To on zastąpi Kryjoma

Sport żużlowy. Unia Leszno dokonała wyboru! To on zastąpi Kryjoma

Kacper Sadurski

  • PGE Ekstraliga
10 grudnia 2025

Unia Leszno ogłosiła następcę Sławomira Kryjoma. To człowiek z ogromną ilością doświadczenia w prowadzeniu najlepszych.

Galeria

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


5 października 2025, zdjęć: 0

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


6 września 2025, zdjęć: 0

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    William Drejer

    18.12.2005r. (20l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT