Wtorek przyneisie ciekawe wydarzenia w żużlu. Czesi powalczą o udział w eliminacjach SEC i Grand Prix. W Grudziądzu odbędzie się kolejny sparing.
Czesi walczą o udział w zawodach międzynarodowych! Do rozdania są miejsca w eliminacjach Grand Prix, SEC, na Grand Prix Czech w Pradze i w kadrze na SoN2. Nasi południowi sąsiedzi mają do rozdania trzy miejsca w eliminacjach Grand Prix, cztery w eliminacjach SEC, trzy na Grand Prix w Pradze i trzy na SoN2. Do pierwszych trzech imprez zostanie nominowana kolejno trójka i czwórka najlepszych zawodników zawodów. Przy czym udziału w eliminacjach SEC są pewni Václav Milík i Jan Kvěch, a w eliminacjach GP sam Kvěch. Natomiast w SoN2 udział wywalczy trzech najlepszych czeskich juniorów zawodów. Zawody odbędą się w Pradze, i rozpoczną się o 18:00.
Lista startowa:
1. Adam Nejezchleba
2. Adam Bubba Bednář
3. Dominik Hrbek
4. Karel Průša
5. Jan Jeníček
6. Petr Marek
7. Luboš Hromádka
8. Jan Kvěch
9. Jaroslav Vaníček
10. Štěpán Melč
11. David Hofman
12. Václav Milík
13. Bruno Belan
14. Daniel Klíma
15. Jaroslav Petrak
16. Jan Hlačina
17. Petr Kvěch
Kolejny sparing odbędzie się za to na polskich torach. Bayersystem GKM Grudziądz podejmie na własnym torze Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski. Dla podopiecznych Roberta Kościechy będzie to ostatnia okazja na sprawdzenie się w boju przed inauguracją PGE Ekstraligi. GKM sezon rozpocznie w niedzielę domowym pojedynkiem z Gezet Stalą Gorzów. Z kolei goście w miniony weekend rozpoczęli rywalizację w lidze. Ostrovia na własnym torze rozgromiła Hunters PSŻ Poznań aż 56-34. Oni w nadchodzącą niedzielę udadzą się na bardzo trudny wyjazd do Krosna. Początek spotkania o 16:00. Niestety nie znamy składów awizowanych na ten pojedynek.
Max FrickeAby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!