⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
Strona główna » Krono-Plast Włókniarz z pierwszą wygraną! Mogą odetchnąć z ulgą?

Żużel - Krono-Plast Włókniarz z pierwszą wygraną! Mogą odetchnąć z ulgą?

  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • PGE Ekstraliga
8 kwietnia 2025 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Dariusz Jagła

Krono-Plast Włókniarz z pierwszą wygraną! Mogą odetchnąć z ulgą?

Częstochowianie wygrali pierwszy sparing w 2025 roku. Czy to wystarczająco dobry prognostyk przed startem sezonu PGE Ekstraligi?

We wtorkowe popołudnie na częstochowskiej Krono-Plast Arenie, miejscowy Krono-Plast Włókniarz Częstochowa podejmował ekipę Cellfast Wilków Krosno. Gospodarze okazali się lepsi od swoich rywali i spotkanie zakończyło się rezultatem 50:40.

Częstochowianie mogą odetchnąć z ulgą?

Pierwotnie ten pojedynek miał rozpocząć się o godzinie 16:00, jednak na prośbę gości z powodu awarii busa Piotra Świercza start meczu został przesunięty o pół godziny.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gości. Para Musielak-Bjerre z łatwością uporała się z kapitanem „Lwów” Kacprem Woryną i Piotrem Pawlickim. Wyścig młodzieżowy to sytuacja odwrotna. Pewna wygrana miejscowych nad rywalami, którzy jechali na ten pojedynek feralnym busem i można było odnieść wrażenie, że jeszcze na ten mecz nie zdążyli dojechać. Trzeci wyścig to debiut w krośnieńskich barwach Williama Drejera. Duńczyk na dystansie uporał się w walce o jeden punkt z Wiktorem Lampartem. Bieg kończący pierwszą serię startów to przebudzenie Piotra Świercza, który od startu do mety nie dał złudzeń rywalom. Parę gości przedzielił Mads Hansen i po czterech wyścigach Cellfast Wilki prowadziły 13:11.

Po pierwszej przerwie krośnianie ponownie wyprowadzili cios. Tym razem Jamróg uporał się z Pawlickim, a Musielak dowiozł punkcik po defekcie Lamparta. Kolejna gonitwa minęła pod znakiem zaskakującego rozstrzygnięcia. Drejer na dystansie zdołał wyprzedzić Jasona Doyle’a, dzięki czemu nieszkodliwy dla gości okazał się nieudany start Kennetha Bjerre. Na zakończenie drugiej serii w końcu chwile radości dla kibiców gospodarzy. Podwójny triumf zaliczyła para Hansen-Woryna. Kapitan Krono-Plast Włókniarza w swoim stylu wydzierał punkty na trasie. Dzięki temu gospodarze wyrównali stan meczu.

Ósmy wyścig dnia zaczął się bardzo nerwowo. Na starcie ruszał się Jason Doyle przez co daszkiem zahaczył o taśmę Tobiasz Musielak, a do powtórki biegu nie zdążył junior Szymon Ludwiczak. W powtórce Doyle udowodnił dlaczego był ściągany do Częstochowy w charakterze lidera. Niesamowite rzeczy na częstochowskim owalu wyczyniał we wtorek Drejer. Kolejną z nich była pewna wygrana w biegu dziewiątym. Kibice z Krosna mogli jedynie żałować, że do młodszego rodaka nie dołączył Bjerre i ta gonitwa zakończyła się kolejnym remisem. Przed kolejnym tego popołudnia równaniem nawierzchni błysnął Piotr Pawlicki, do którego po szerokiej dołączył Wiktor Lampart i częstochowskie „Lwy” wyszły na czteropunktowe prowadzenie.

Fantastyczną walką Lamparta z Jamrogiem rozpoczęła się ostatnia przed biegami nominowanymi seria startów. Następny wyścig to popis szybkiej jazdy Piotra Świercza, który pokonał Piotra Pawlickiego. Pozwoliło to gościom wciąż myśleć o sparingowym triumfie. Przy zakończeniu jazdy przez Jasona Doyle’a, sprawa końcowego wyniku był sprawą otwartą, jednak w wyścigach nominowanych miejscowi przypieczętowali pierwsze sparingowe zwycięstwo.

Niemniej jednak częstochowskie „Lwy” wciąż nie zachwycają, a do pierwszego meczu sezonu ligowego już nie zostało dużo czasu. Krono-Plast Włókniarz w piątek podejmie Bayersystem GKM Grudziądz.

Wyniki:
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa: 50
9. Kacper Woryna (0,2*,2,1,2*) 7+2
10. Mads Hansen (2,3,1*,2,3) 11+1
11. Piotr Pawlicki (1,2,3,2,2*) 10+1
12. Wiktor Lampart (0,W,2*,3) 5+1
13. Jason Doyle (3,2,3,-,-) 8
14. Szymon Ludwiczak (3,0,W) 3
15. Franciszek Karczewski (2*,1*,0) 3+2
16. Philip Hellström-Bängs (0,3) 3

Cellfast Wilki Krosno: 40
1. Kenneth Bjerre (3,0,0,0,1) 4
2. William Drejer (1*,3,3,-,-) 7+1
3. Tobiasz Musielak (2*,1,2,3) 8+1
4. Jakub Jamróg (1,3,1,2,-) 7
5. Dimitri Bergé (2,1,0,1,D) 4
6. Piotr Świercz (0,3,1,3,0) 7
7. Szymon Bańdur (1,0,1,1) 3

Bieg po biegu:
1. (63,81) Bjerre, Musielak, Pawlicki, Woryna 1:5 (1:5)
2. (63,69) Ludwiczak, Karczewski, Bańdur, Świercz 5:1 (6:6)
3. (63,02) Doyle, Bergé, Drejer, Lampart 3:3 (9:9)
4. (63,49) Świercz, Hansen, Jamróg, Ludwiczak 2:4 (11:13)
5. (64,51) Jamróg, Pawlicki, Musielak, Lampart (W) 2:4 (13:17)
6. (63,85) Drejer, Doyle, Karczewski, Bjerre 3:3 (16:20)
7. (64,05) Hansen, Woryna, Bergé, Bańdur 5:1 (21:21)
8. (64,43) Doyle, Musielak, Jamróg, Ludwiczak (W) 3:3 (24:24)
9. (64,30) Drejer, Woryna, Hansen, Bjerre 3:3 (27:27)
10. Pawlicki, Lampart, Świercz, Bergé 5:1 (32:28)
11. (64,60) Lampart, Jamróg, Woryna, Bjerre 4:2 (36:30)
12. (64,35) Świercz, Pawlicki, Bańdur, Karczewski 2:4 (38:34)
13. (64,30) Musielak, Hansen, Bergé, Hellström-Bängs 2:4 (40:38)
14. (65,86) Hellström-Bängs, Woryna, Bańdur, Świercz 5:1 (45:39)
15. (64,74) Hansen, Pawlicki, Bjerre, Bergé (D) 5:1 (50:40)

William Drejer

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Cellfast Wilki Krosno
  • Jason Doyle
  • Krono-Plast Arena
  • Krono-Plast Włókniarz Częstochowa

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Doyle wywołał spore zamieszanie. Tłumaczy się ze zdjęcia!

Żużel - Doyle wywołał spore zamieszanie. Tłumaczy się ze zdjęcia!

Hubert Furmaniak

  • Anglia
5 grudnia 2025

Jason Doyle złapał za serca kibiców Swindon Robins. Australijczyk wykonał przed Abby Stadium zdjęcie ze swoim mechanikiem. Kibice liczyli na powrót Robins, ale nadzieje szybko runęły.

Wilki rozpoczynają przygotowania. Trener zadowolony z pracy

Żużel: Wilki rozpoczynają przygotowania. Trener zadowolony z pracy

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
5 grudnia 2025

Piotr Świderski przyznaje, że Cellfast Wilki Krosno dawno rozpoczęły przygotowania do przyszłego sezonu. Przed zawodnikami ważna część, ponieważ okres przygotowawczy.

Speedway Ekstraliga odsłania karty. Wtedy poznamy terminarze

Żużel: Speedway Ekstraliga odsłania karty. Wtedy poznamy terminarze

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
3 grudnia 2025

Speedway Ekstraliga ogłosiła daty prezentacji terminarzy na sezon 2026. Kibice PGE Ekstraligi poznają rozkład jazdy 17 grudnia, a dzień później opublikowany zostanie kalendarz Metalkas 2. Ekstraligi.

To będzie nowy junior Kolejarza? Szukają wzmocnienia

Żużel: To będzie nowy junior Kolejarza? Szukają wzmocnienia

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
2 grudnia 2025

OK Kolejarz Opole będzie szukał wzmocnienia formacji młodzieżowej. Działacze najpewniej sięgną po zaciąg z Częstochowy i nowym żużlowcem zostanie Bartosz Śmigielski.

Mistrz świata miał otrzymać przepustkę do cyklu!

Żużel - Mistrz świata miał otrzymać przepustkę do cyklu!

Hubert Furmaniak

  • SGP / DPŚ / SoN
30 listopada 2025

Richard Coleman z Mayland Sports Events przyznaje, że Nazar Parnicki znajdował się na liście życzeń pod kątem stałych "dzikich kart" na sezon 2026. Ostatecznie działacze uznali, że to zbyt za wcześnie dla młodego Ukraińca.

Szymon Bańdur odejdzie z Krosna? Wymowny wpis młodzieżowca

Żużel: Szymon Bańdur odejdzie z Krosna? Wymowny wpis młodzieżowca

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
28 listopada 2025

Szymon Bańdur ma za sobą niezbyt udany sezon w barwach Cellfast Wilków Krosno i niewykluczone, że przed startem sezonu zmieni barwy klubowe.

Decyzja zapadła. Włókniarz stawia na sprawdzony duet juniorów

Żużel - Decyzja zapadła. Włókniarz stawia na sprawdzony duet juniorów

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
27 listopada 2025

Włókniarz Częstochowa podjął decyzję w sprawie formacji juniorskiej na sezon 2026. Klub stawia na duet Karczewski – Ludwiczak, a trener Mariusz Staszewski liczy, że po pechowym roku młodzi zawodnicy pokażą wreszcie pełnię możliwości.

Odważne słowa prezesa. Chcą utrzeć nosa Polonii

Żużel: Odważne słowa prezesa. Chcą utrzeć nosa Polonii

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
26 listopada 2025

Abramczyk Polonia Bydgoszcz ma godnego rywala? Prezes Grzegorz Leśniak ma ambitny plan namieszać w planach bydgoskiego zespołu na przyszłoroczne rozgrywki?

Oni byli najlepsi na zapleczu! Gdzie są teraz?

Żużel. Oni byli najlepsi na zapleczu! Gdzie są teraz?

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
25 listopada 2025

Metalkas 2. Ekstraliga to szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony klubom z PGE Ekstraligi. Dla wielu z nich był to początek czegoś wielkiego i sukcesów na arenie międzynarodowej.

Uczestnicy Grand Prix regularnie na zapleczu. To nie są wyjątkowe przypadki

Żużel - Uczestnicy Grand Prix regularnie na zapleczu. To nie są wyjątkowe przypadki

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
24 listopada 2025

Metalkas 2. Ekstraliga będzie mieć w cyklu Grand Prix dwóch przedstawicieli. Jason Doyle i Tai Woffinden otrzymali dziką kartę od organizatorów. W przeszłości już jednak regularnie zdarzało się, że żużlowcy z zaplecza ścigali się w cyklu wyłaniającym indywidualnego mistrza świata

Galeria

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


5 października 2025, zdjęć: 0

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


6 września 2025, zdjęć: 0

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Andrij Rozaliuk

    Andrij Rozaliuk

    05.12.2000r. (25l.)
  • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Nicolai Heiselberg

    05.12.2005r. (20l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT