⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Hunters PSŻ Poznań Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
07.06.2026 19:30
Planowana relacja
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wilki2.png Logo
07.06.2026 17:00
Planowana relacja
Ultrapur Omega Gniezno Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2025/01/obraz_2025-01-30_223202172.png Logo
07.06.2026 17:00
Planowana relacja
INNPRO ROW Rybnik Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
07.06.2026 14:30
Planowana relacja
Trans MF Landshut Devils Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
07.06.2026 14:00
Planowana relacja
 Logo 4. runda Grand Prix Wielkiej Brytanii w Manchesterze
06.06.2026 20:00
Planowana relacja
 Logo 3. runda Grand Prix Wielkiej Brytanii w Manchesterze
05.06.2026 20:00
Planowana relacja
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
04.06.2026 20:30
Planowana relacja
Hunters PSŻ Poznań Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
04.06.2026 18:00
Zakończona
 Logo 1. runda ćwierćfinałowa DMPJ grupa II im. Zdzisława Ruteckiego w Bydgoszczy
03.06.2026 17:30
Zakończona
1. Zawody Szkoleniowe DMPJ w Gnieźnie
03.06.2026 17:30
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
38:52
../../../wp-content/uploads/2022/04/unia-leszno.png Logo
31.05.2026 20:00
Zakończona
Ultrapur Omega Gniezno Logo
42:47
../../../wp-content/uploads/2021/12/logo-loko.png Logo
31.05.2026 17:00
Zakończona
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
52:38
../../../wp-content/uploads/2022/04/stal-gorzow.png Logo
31.05.2026 17:00
Zakończona
Wybrzeże Gdańsk Logo
23:25
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
31.05.2026 16:00
Strona główna » Brady Kurtz nie zwalnia tempa! Zostanie nową legendą Sparty?

Żużel: Brady Kurtz nie zwalnia tempa! Zostanie nową legendą Sparty?

  • PGE Ekstraliga
7 kwietnia 2025 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Rafał Drabiniok

Brady Kurtz nie zwalnia tempa! Zostanie nową legendą Sparty?

Brady Kurtz z impetem wchodzi w sezon 2025! Australijczyk ma za sobą kapitalny rok, awans do Grand Prix i hitowy transfer do Betard Sparty Wrocław. Nowe otoczenie, sprawdzony sprzęt i forma już od sparingów — wszystko wskazuje na to, że Kurtz może być jednym z najważniejszych nazwisk nadchodzących rozgrywek PGE Ekstraligi.

Poprzedni rok był niezwykle udany dla Brady’ego Kurtza. Australijczyk został najskuteczniejszym zawodnikiem Metalkas 2. Ekstraligi, w której razem z INNPRO ROW-em Rybnik wywalczył awans na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Również indywidualnie spełnił swoje marzenia — na koniec sezonu mógł świętować upragniony awans do cyklu Grand Prix.

Droga do tego sukcesu nie była jednak łatwa. Kurtz nie zdobył kwalifikacji przez Indywidualne Mistrzostwa Australii, a przez Mistrzostwa Oceanii, z których tylko jeden zawodnik otrzymywał przepustkę do europejskich eliminacji. Ostatecznie jednak przeszedł każdy etap eliminacji, a w Grand Prix Challenge triumfował, potwierdzając swoją świetną formę.

Mimo wywalczenia awansu z ROW-em Rybnik, Brady Kurtz postanowił zmienić barwy klubowe. Wybrał Betard Spartę Wrocław, zastępując w składzie legendę klubu — Taia Woffindena. Dotychczas wystąpił w trzech meczach sparingowych i w każdym zaprezentował się z bardzo dobrej strony, będąc jednym z liderów drużyny. Ma na swoim koncie już nawet płatny komplet punktów. Australijczyk szybko zaaklimatyzował się w zespole ze stolicy Dolnego Śląska.

– Jestem naprawdę szczęśliwy tutaj. Wszystko w klubie wydaje się być w porządku. Uwielbiam jazdę na tym torze. Ostatnie treningi dały mi wiele pewności siebie, więc nie mogę się już doczekać początku sezonu – powiedział w materiale opublikowanym na kanale PGE Ekstraligi.

Brady Kurtz znów chce zaskoczyć

Brady Kurtz nie musiał też długo „wdrażać się” w nową drużynę. Wielu kolegów z zespołu znał już wcześniej z występów w SGB Premiership oraz Bauhaus-Ligan, co znacząco ułatwiło integrację. Dzięki temu mógł od razu skupić się na poznawaniu tajników toru na Stadionie Olimpijskim i szlifowaniu formy.

– Cieszę się, że tu jestem. Mamy w drużynie fajnych chłopaków. Wszyscy jesteśmy dobrymi kumplami i myślę, że to ułatwia bycie częścią tej drużyny – dodał.

Nie jest tajemnicą, że Australijczyk od dawna ufa Ashleyowi Hollowayowi w kwestii przygotowania silników. To właśnie Brytyjczyk odegrał dużą rolę w rozwoju kariery Kurtza, wprowadzając go na „salony” żużla. Zawodnik zdradził, że sprzęt przygotowany na ten sezon zawiera kilka niespodzianek.

– Ash (dop. red. Holloway) przygotował dla mnie znowu naprawdę dobre rzeczy na ten rok, więc nie mogę się doczekać pierwszych prawdziwych meczów – zakończył zawodnik.

Brady Kurtz i jego Betard Sparta Wrocław rozpoczną sezon PGE Ekstraligi od meczu wyjazdowego w Toruniu. Już w swoim debiutanckim spotkaniu Australijczyk zostanie rzucony na głęboką wodę i otrzyma szansę, by od razu pokazać pełnię swojego potencjału. Początek rywalizacji na MotoArenie zaplanowano na godzinę 19:30.

Brady Kurtz – Betard Sparta Wrocław
Brady Kurtz

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Betard Sparta Wrocław
  • Brady Kurtz
  • PGE Ekstraliga

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Kurtz nie może doczekać się rund w Manchesterze „Mam nadzieję, że czekają nas dwa świetne wieczory ścigania”

Żużel - Kurtz nie może doczekać się rund w Manchesterze „Mam nadzieję, że czekają nas dwa świetne wieczory ścigania”

Paweł Płóciniak

  • SGP / DPŚ / SoN
3 czerwca 2026

Brady Kurtz wrócił do gry po nieudanym starcie w cyklu Grand Prix. Przed nami dwie rundy w Manchesterze, a Australijczyk liczy na kolejne dobre występy na dobrze sobie znanym torze.

ROW Rybnik w żałobie. Legenda klubu nie żyje

Żużel - ROW Rybnik w żałobie. Legenda klubu nie żyje

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
3 czerwca 2026

Fatalne wieści nadeszły w środowy poranek z Rybnika. W wieku 83 lat zmarł Jerzy Gryt, legendarny zawodnik i trener ROW-u Rybnik. To pod jego wodzą rybnickie "Rekiny" zdobyły swój ostatni tytuł mistrzów Polski w 1972 roku.

Michael Jepsen Jensen szczerze o powrocie do elity. Zaskakujący komunikat

Żużel. Michael Jepsen Jensen szczerze o powrocie do elity. Zaskakujący komunikat

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
3 czerwca 2026

Michael Jepsen Jensen wraca do wielkiej formy w Speedway GP! Po koszmarnym początku w Landshut, duński mistrz odpalił na torze w Pradze i wjechał prosto do finału. Zawodnik GKM-u Grudziądz ma plan także na najbliższe rundy w Manchesterze.

Artiom Łaguta pokazał kontuzjowaną rękę. Ważne słowa

Żużel. Artiom Łaguta pokazał kontuzjowaną rękę. Ważne słowa

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
2 czerwca 2026

Przełomowe wieści w sprawie kontuzji lidera Betard Sparty Wrocław! Artiom Łaguta pokazał w mediach społecznościowych złamaną rękę i przekazał optymistyczny meldunek.

Juniorskie dylematy w Częstochowie. „Dołek jest głęboki, ale widać przebłyski”

Żużel - Juniorskie dylematy w Częstochowie. „Dołek jest głęboki, ale widać przebłyski”

Konrad Klusak

  • PGE Ekstraliga
2 czerwca 2026

Mariusz Staszewski przed spotkaniem z Betard Spartą Wrocław musiał dokonać decyzji dotyczącej wyboru zawodników na pozycji juniorskiej. Szymona Ludwiczaka w biegu młodzieżowym wsparł Franciszek Karczewski.

Głośne nazwiska w Unii Leszno? Rafał Dobrucki mówi o transferach

Żużel: Głośne nazwiska w Unii Leszno? Rafał Dobrucki mówi o transferach

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
1 czerwca 2026

Karuzela transferowa w żużlu rozkręcona do czerwoności! W sieci huczy od głośnych nazwisk w kontekście Unii Leszno, a Rafał Dobrucki ostro ocenia transferowe szaleństwo i instytucję prekontraktów. „Z niektórych doniesień możemy się śmiać” – grzmi były selekcjoner reprezentacji.

Nie zawiódł w trudnym momencie. Skomentował atmosferę w drużynie

Żużel - Nie zawiódł w trudnym momencie. Skomentował atmosferę w drużynie

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
1 czerwca 2026

Betard Sparta Wrocław w ostatnim znalazła się w trudnym położeniu. We Wrocławiu nie mogą jednak narzekać na złą atmosferę, co można wywnioskować ze słów lidera żółto-czerwonych.

Menedżer Stali Gorzów o przyczynach porażki w Toruniu. Szczera analiza

Sport żużlowy. Menedżer Stali Gorzów o przyczynach porażki w Toruniu. Szczera analiza

Konrad Marzec

  • PGE Ekstraliga
1 czerwca 2026

Gezet Stal Gorzów przełknęła gorzką pigułkę. Zespół Piotra Palucha przegrał w Toruniu w stosunku 38:52. Mimo dobrego początku, goście nie mieli zbyt wielu argumentów w starciu z mistrzami Polski. Menedżer Stali szczerze podsumował niedzielne zawody.

Pewne zwycięstwo Fogo Unii Leszno. Wybitny Pawlicki

Żużel. Pewne zwycięstwo Fogo Unii Leszno. Wybitny Pawlicki

Michal Kliszcz

  • PGE Ekstraliga
31 maja 2026

Fogo Unia Leszno pokonała Stelmet Falubaz Zielona Góra 52:38. Perfekcyjne zawody zaliczył młodszy z braci Pawlickich - Piotr.

Staszewski komentuje. Jest poprawa w niektórych aspektach. „Ciągle są rezerwy”

Żużel: Staszewski komentuje. Jest poprawa w niektórych aspektach. „Ciągle są rezerwy”

Konrad Klusak

  • PGE Ekstraliga
31 maja 2026

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa poległ w starciu z osłabioną brakiem dwóch liderów Betard Spartą Wrocław. Mariusz Staszewski podsumował występ gospodarzy po tym spotkaniu.

Galeria

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną


26 maja 2026, zdjęć: 0

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)


17 maja 2026, zdjęć: 0

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)

Beniaminek rozbił faworyta. Pogrom w Pile (galeria)


27 kwietnia 2026, zdjęć: 0

Beniaminek rozbił faworyta. Pogrom w Pile (galeria)

Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia


4 kwietnia 2026, zdjęć: 0

Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

    Kevin Fajfer

    04.06.1998r. (28l.)
  • Erik Persson

    04.06.2005r. (21l.)
  • Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

    Dawid Cepielik

    04.06.2009r. (17l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 7 8 0 32
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 7 0 0 -160
Betard Sparta Wrocław 7 10 0 44
Stelmet Falubaz Zielona Góra 7 2 0 -82
Bayersystem GKM Grudziądz 7 11 0 48
Gezet Stal Gorzów 7 7 0 18
Orlen Oil Motor Lublin 7 8 0 80
PRES Grupa Deweloperska Toruń 7 10 0 20

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 6 2 0 -41
Hunters PSŻ Poznań 6 7 0 -21
ZKS Stal Rzeszów 7 7 0 -5
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 6 0 -16
Polonia Piła 6 4 0 -46
INNPRO ROW Rybnik 7 6 0 5
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 14 0 133
Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 -9

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 6 7 1 -3
OK Kolejarz Opole 5 5 0 3
Śląsk Świętochłowice 6 2 0 -64
Lokomotiv Daugavpils 6 5 0 -16
Ultrapur Omega Gniezno 6 10 1 37
Trans MF Landshut Devils 4 4 0 -2
Wybrzeże Gdańsk 7 10 1 45

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT