⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Abramczyk Polonia Bydgoszcz Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
06.08.2026 20:30
Zakończona
Fogo Unia Leszno Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
02.08.2026 19:30
Zakończona
Ultrapur Omega Gniezno Logo
57:33
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
02.08.2026 18:00
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
41:49
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
02.08.2026 17:00
Zakończona
Wybrzeże Gdańsk Logo
54:36
../../../wp-content/uploads/2021/12/logo-loko.png Logo
02.08.2026 16:00
Zakończona
Śląsk Świętochłowice Logo
35:55
../../../wp-content/uploads/2021/12/trans.png Logo
02.08.2026 16:00
Zakończona
Cellfast Wilki Krosno Logo
41:49
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
02.08.2026 15:15
Strona główna » Porażka Dołomisiewicza! Co dalej z żużlem w Pile?

Żużel. Porażka Dołomisiewicza! Co dalej z żużlem w Pile?

  • Krajowa Liga Żużlowa
23 listopada 2022 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Grzegorz Starzec

Porażka Dołomisiewicza! Co dalej z żużlem w Pile?

Dwa i pół tygodnia - tyle wytrzymał nowy nowy podmiot klubu żużlowego w Pile. Jest to niemały problem dla całego środowiska, gdyż nad miastem ponownie pojawiły się ciemne chmury.

Sinusoidalna Piła

Ostatnie tygodnie dla kibiców z Piły nie są najlepszym czasem. Trzy dni przed zakończeniem okna transferowego bowiem ogłoszono, że podmiot, który walczył w tegorocznych rozgrywkach nie weźmie udziału w procesie licencyjnym na przyszły rok. Zaledwie chwilę później powstał „Pilski Klub Sportowy Polonia Piła”, na czele z Renatą Parchimowicz oraz Ryszardem Dołomisiewiczem. Już wtedy nasz portal informował o dość dziwnym wyglądzie nowej spółki, w której było widać sporo nieścisłości.

W dość krótkim czasie zdołali zgromadzić kadrę na przyszły sezon, chociaż jak się okazuje przyszłość PKS Polonii jest już przesądzona. Prezes zrezygnowała ze stanowiska. Nieoficjalnie mówi się o braku współpracowników, którzy chcieli by tworzyć jedną całość właśnie z popularnym „Dołkiem”. Byłego zawodnika także nie będzie przy tworzeniu „nowej” Polonii Piła. Ponadto zaledwie dzień po ogłoszeniu działania PKS Polonii przestała działać strona internetowa, która także wyglądała jak z generatora. Można było na niej znaleźć informację, że siedziba znajduje się blisko więzienia „Alcatraz” czy loga sponsorów, które można spotkać w poradnikach tworzenia stron.

Siedziba Pilskiego Klubu Sportowego „Polonia Piła” wg oficjalnego portalu, gdy ten jeszcze działał

Sponsorzy walczą o przyszłość

Wydaje się, że najmocniej o żużel w zasłużonym ośrodku walczą sponsorzy. Podczas jedynej wizyty przedstawiciela klubu w pilskiej telewizji Ryszard Dołomisiewicz także wspominał o tym, że niemal natychmiast odezwali się z prośbą o trwanie przy czarnym sporcie. Dziękował im i zaznaczał, że gdyby nie ich obecność to kibice musieli by oglądać żużel z poziomu telewizora lub trybun innych zespołów.

Teraz sytuacja ma się podobnie. O przyszłość ponownie walczą przedsiębiorcy, którzy dzwonią do poprzedniego stowarzyszenia. Wiadomo jednak, że na czele zgodnie z wcześniejszą deklaracją nie stanie Robert Sikorski. Czas na zgłoszenie się do procesu licencyjnego jest jednak dość mocno ograniczony. Wnioski można składać do 29 listopada więc ponownie wszyscy gnają na złamanie karku. Przed tym trzeba jeszcze spłacić wszelkie należności zawodnikom, gdzie nieoficjalnie mówi się o sześciocyfrowej kwocie.

Dobra wola PZM

Nawet jeśliby ŻKS Polonia Piła przez niego przebrnął pomyślnie to wszystko będzie zależeć od Polskiego Związku Motorowego. Ten podmiot bowiem ma w swojej kadrze jedynie wychowanka – Marcina Ogrodnika. Jedyną opcją zatem, która czeka klub jest przepisanie kontraktów tej siódemki, która podpisała je z PKS Polonią. Zostaną oni wolnymi zawodnikami po zakończeniu okna transferowego wobec czego w każdym momencie będą mogli związać się z nowym zespołem.

Nie wiadomo jeszcze który podmiot wystartuje w 2. Lidze Żużlowej. Jeśli PZM nie zgodzi się na przepisanie kontraktów do ŻKS Polonii to w rozgrywkach ujrzymy PKS Polonię.

Ponowna strata żużla w Pile z pewnością nie wyszłaby nikomu na zdrowie. Sześciodrużynowa 2. Liga Żużlowa nie jest tym, w którą stronę ma iść polski żużel. Tym bardziej szkoda kibiców drużyny, która w historii zdobyła pięć medali Drużynowych Mistrzostw Polski a w swoim zestawieniu miała m.in legendarnego Hansa Nielsena.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Budmax-Stal Polonia Piła
  • Hot News
  • Polonia Piła
  • Renata Parchimowicz
  • Robert Sikorski
  • Ryszard Dołomisiewicz

Jeden komentarz

  1. jacek sloneczny sniezny super gacek placek pisze:
    23 listopada 2022 o 14:02

    norma

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Mieli pojechać w osłabieniu. Beniaminek zaskoczył zestawieniem (SKŁADY)

Sport żużlowy. Mieli pojechać w osłabieniu. Beniaminek zaskoczył zestawieniem (SKŁADY)

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
3 sierpnia 2026

Abramczyk Polonia Bydgoszcz i Polonia Piła pojadą w zaległym spotkaniu Metalkas 2. Ekstraligi. Bydgoszczanie uzupełniają skład Kaiem Huckenbeckiem, kiedy to Pilanie ominęli w awizowanym zestawieniu Matiasa Nielsena.

Ważna zmiana w terminarzu! Polonia pojedzie w komplecie

Żużel - Ważna zmiana w terminarzu! Polonia pojedzie w komplecie

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
31 lipca 2026

Abramczyk Polonia Bydgoszcz i Polonia Piła zmierzą się w innym terminie. Speedway Ekstraliga przełożyła spotkanie ze względu na prognozowane burze. Nowy termin to 6 sierpnia.

Ogromny skandal w polskim klubie! Grzegorz Walasek przerywa milczenie

Żużel - Ogromny skandal w polskim klubie! Grzegorz Walasek przerywa milczenie

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
30 lipca 2026

Trzęsienie ziemi w Zielonej Górze! Grzegorz Walasek rezygnuje z prowadzenia Falubazu po sprzeciwie zawodników. Szkoleniowiec opublikował emocjonalne oświadczenie, uderzając w kompetencje szatni.

Wrze w Zielonej Górze! Falubaz wydał oświadczenie po zamieszaniu w zespole!

Żużel - Wrze w Zielonej Górze! Falubaz wydał oświadczenie po zamieszaniu w zespole!

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
29 lipca 2026

Bomba w Zielonej Górze! W szatni Falubazu wybuchł bunt zawodników, a Grzegorz Walasek składa rezygnację. Władze klubu wydają oświadczenie i wskazują nowego menedżera.

Solidne zmiany w Pile, Duńczyk stracił miejsce w składzie! Bydgoszczanie przeprosili się z Brennanem

Żużel: Solidne zmiany w Pile, Duńczyk stracił miejsce w składzie! Bydgoszczanie przeprosili się z Brennanem

Wojciech Jagodziński

  • Metalkas 2. Ekstraliga
29 lipca 2026

Już w najbliższą sobotę na torze w Pile odbędzie się spotkanie dwóch Polonii o zupełnie odmiennych celach na ten sezon. Pilanie chcą za wszelką cenę utrzymać się w lidze. Bydgoszczanie z kolei chcą się z niej wydostać. To będzie mecz dwóch prędkości na który właśnie poznaliśmy awizowane składy.

Koszmar Wiktora Przyjemskiego. Znamy zastępstwo

Sport żużlowy. Koszmar Wiktora Przyjemskiego. Znamy zastępstwo

Dawid Dukiewicz

  • SGP 2
29 lipca 2026

Wiktor Przyjemski nie wystartuje w piątkowym turnieju Speedway Grand Prix 2 w Łodzi. W jego miejsce wystartuje pierwszy rezerwowy cyklu, Janek Konzack.

Dramat młodzieżowców na torze! Klub wydał komunikat po wydarzeniach w Krośnie

Żużel. Dramat młodzieżowców na torze! Klub wydał komunikat po wydarzeniach w Krośnie

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
29 lipca 2026

Dramatyczne zawody U19 w Krośnie! Aż trzech młodzieżowców Ostrovii Ostrów trafiło do szpitala po niebezpiecznych upadkach na torze. Ostrowski klub wydał już oficjalny komunikat w sprawie stanu zdrowia zawodników.

To będzie walka o play-off? Znamy godziny 14. rundy Metalkas 2. Ekstraligi

Żużel - To będzie walka o play-off? Znamy godziny 14. rundy Metalkas 2. Ekstraligi

Wojciech Jagodziński

  • Metalkas 2. Ekstraliga
28 lipca 2026

Już nieco ponad 2. tygodnie pozostały do 14. rundy Metalkas 2. Ekstraligi. Znamy szczegółowy plan rywalizacji.

Znamy miejsce SEC Challenge 2027! Świetna wiadomość dla Polaków

Sport żużlowy. Znamy miejsce SEC Challenge 2027! Świetna wiadomość dla Polaków

Rafał Drabiniok

  • SEC
27 lipca 2026

Wielkie święto czarnego sportu w Szwecji! Gislaved dopięło swego i zorganizuje turniej SEC Challenge. Prezes klubu nie kryje dumy i zapowiada wielkie emocje.

Junior Polonii zdenerwowany. „Gdybym upadł nie byłbym wykluczony”

Żużel. Junior Polonii zdenerwowany. „Gdybym upadł nie byłbym wykluczony”

Dawid Dukiewicz

  • Juniorzy
27 lipca 2026

Emil Maroszek w sobotnim finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski zajął czternaste miejsce. 18-latek po zawodach podzielił się przemyśleniami na temat swojego występu, a także kontrowersyjnej sytuacji z szesnastego wyścigu.

Galeria

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)


13 lipca 2026, zdjęć: 0

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)


11 lipca 2026, zdjęć: 0

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)


23 czerwca 2026, zdjęć: 0

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa


15 czerwca 2026, zdjęć: 0

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

    Jakub Miśkowiak

    03.08.2001r. (25l.)
  • Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

    Kevin Małkiewicz

    03.08.2007r. (19l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 12 20 4 80
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 11 0 0 -238
Betard Sparta Wrocław 11 20 4 66
Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 7 1 -104
Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 1 5
Gezet Stal Gorzów 11 10 1 -17
Orlen Oil Motor Lublin 11 17 3 93
PRES Grupa Deweloperska Toruń 12 22 4 115

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 12 8 2 -53
Hunters PSŻ Poznań 12 17 2 5
Dakar Development Stal Rzeszów 12 15 2 5
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 17 3 -34
Polonia Piła 11 10 2 -109
INNPRO ROW Rybnik 12 13 3 29
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 26 4 203
Cellfast Wilki Krosno 12 7 1 -46

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 11 8 1 -57
OK Kolejarz Opole 11 11 2 -25
Śląsk Świętochłowice 12 6 0 -130
LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 2 -8
Ultrapur Omega Gniezno 12 18 4 18
Trans MF Landshut Devils 12 21 5 67
Wybrzeże Gdańsk 12 25 6 135

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT