⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Hunters PSŻ Poznań Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
07.06.2026 19:30
Planowana relacja
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wilki2.png Logo
07.06.2026 17:00
Planowana relacja
Ultrapur Omega Gniezno Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2025/01/obraz_2025-01-30_223202172.png Logo
07.06.2026 17:00
Planowana relacja
INNPRO ROW Rybnik Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
07.06.2026 14:30
Planowana relacja
Trans MF Landshut Devils Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
07.06.2026 14:00
Planowana relacja
 Logo 4. runda Grand Prix Wielkiej Brytanii w Manchesterze
06.06.2026 20:00
Planowana relacja
 Logo 3. runda Grand Prix Wielkiej Brytanii w Manchesterze
05.06.2026 20:00
Planowana relacja
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
04.06.2026 20:30
Planowana relacja
Hunters PSŻ Poznań Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
04.06.2026 18:00
Zakończona
 Logo 1. runda ćwierćfinałowa DMPJ grupa II im. Zdzisława Ruteckiego w Bydgoszczy
03.06.2026 17:30
Zakończona
1. Zawody Szkoleniowe DMPJ w Gnieźnie
03.06.2026 17:30
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
38:52
../../../wp-content/uploads/2022/04/unia-leszno.png Logo
31.05.2026 20:00
Zakończona
Ultrapur Omega Gniezno Logo
42:47
../../../wp-content/uploads/2021/12/logo-loko.png Logo
31.05.2026 17:00
Zakończona
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
52:38
../../../wp-content/uploads/2022/04/stal-gorzow.png Logo
31.05.2026 17:00
Zakończona
Wybrzeże Gdańsk Logo
23:25
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
31.05.2026 16:00
Strona główna » Patryk Dudek po SGP: Mogłem wynieść się szerzej i podążać za Thomsenem

Żużel - Patryk Dudek po SGP: Mogłem wynieść się szerzej i podążać za Thomsenem

  • SGP / DPŚ / SoN
  • Wywiadownia
27 czerwca 2022 Ten artykuł przeczytasz w 7 minut

Damian Kuczyński

Patryk Dudek po SGP: Mogłem wynieść się szerzej i podążać za Thomsenem

Za nami 5. Runda cyklu Grand Prix. W Gorzowie rządzili przedstawiciele miejscowego klubu, a tuż poza podium zakończył zmagania Patryk Dudek. Czy czuje niedosyt po wcześniejszym triumfie w Teterow? Zapraszamy do przeczytania komentarza z jego strony.

Warunki torowe na „Jancarzu” zweryfikowała nieco krótka ulewa, która nadeszła nad stadion wraz z rozpoczęciem prezentacji uczestników. Na torze pojawiło się trochę wody, lecz w momencie ustania opadów, sędzia Latosiński zaprosił od razu zawodników pod taśmę wyścigu pierwszego. Z początku żużlowcy zmagali się z warunkami, jednak finalnie nie okazało się to wcale tak straszne. Patryk Dudek radził sobie na mokrym torze i zwieńczył sobotni wieczór awansem do gonitwy finałowej.

Błąd w najważniejszym biegu

Obserwując Dudka, można było odnieść wrażenie, że wraz z upływem zawodów, jego jazda na gorzowskim owalu była bardziej pewna. Rzeczywiście tak było. Po zanotowaniu „trójki” w półfinale mógł stawiany być w roli faworyta wyścigu numer 23 i podtrzymania passy z niemieckiego Teterow. Jak przyznał po zawodach, dokonał wtedy ryzyka, które okazało się zbędne.

– Ogólnie rzecz ujmując, jestem zadowolony z zawodów, bo awansowałem do finału. Zaryzykowałem w tym najważniejszym wyścigu, bo po starcie zostałem z tyłu po jeździe na krawężniku. Liczyłem, że ta mokra nawierzchnia po ulewie okaże się przyczepna, zwłaszcza że nikt do tej pory tamtędy nie jechał. Miałem nadzieję, że wyciągnie mnie to do przodu, jednak wiem, że okazało się to błędem. Teraz, po tym doświadczeniu, starałbym się wynosić bardziej szeroko, podążając za Andersem Thomsenem. Wtedy byłaby szansa, że Martin Vaculik który nieco „krążył” po starcie z czwartego pola, gdzieś tam dostałby szprycą, a ja lepiej bym na tym wyszedł.

Patryk Dudek (Ż) pewnie czuł się w sobotni wieczór na gorzowskim owalu

Skąd taka decyzja?

Teraz można się zastanawiać, czy postawienie na podobne rozegranie wyścigu, jak w półfinale, dałoby Dudkowi lepszy efekt. Prawdopodobnie tak. Jednak jest to w tym momencie już tylko „gdybanie”.

– Z moich wniosków wygląda to tak: dzięki temu, że jechałem w tym pierwszym półfinale, ta nawierzchnia była jeszcze nasypana w koleinie i jednocześnie dość mocno ubita przez traktory. Ja to dobrze wykorzystałem. Patrząc jednak na późniejszy bieg Bartka, on już tak dobrze nie wyjechał z czwartego pola. Zastanawiałem się później dlatego nad wyborem drugiego pola na finał. Liczyłem jednak, że przy równym starcie z pierwszego, będę mógł dyktować warunki na pierwszym wirażu. Cóż, źle go rozegrałem i dlatego zostałem w tzw. „kredzie”. Życie – stwierdził „Duzers”.

– Każdy robi błędy w życiu. Tak wyszło. Wnioski są zawsze po zakończeniu zawodów. Teraz mogę się cieszyć jedynie, że dotarłem do finału. Jest na pewno jakiś progres, jeśli chodzi o wyniki sportowe i oby tak dalej – dodał z optymizmem.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują?

Jak wiemy, zawodnicy wyrażali swoje niezadowolenie z racji jazdy na mokrym torze w Gorzowie. Część z nich uważała, że warunki nie są odpowiednie do bezpiecznej jazdy. Zarządzono jednak, że zawody odbędą się zgodnie z harmonogramem, a później okazało się, że wcale aż tak niebezpiecznie nie było. Jakie jest zdanie Patryka Dudka w tej kwestii?

– Zależy dla kogo. Myślę, że wystarczy zapytać zawodników, którzy jechali w pierwszych dwóch biegach. Byli cali umorusani. Ja uważam, że powinno się poczekać chociaż te dziesięć minut, bo deszcz przestał padać. Sprzęt, którym dysponuje gorzowski toromistrz, spokojnie byłby w stanie zgarnąć tę mokrą nawierzchnię. Wtedy pierwsza seria startów odbyłaby się w – można powiedzieć – normalnych warunkach. Ci, którzy w inauguracyjnej serii przyjeżdżali do mety ostatni, to na pewno nie byli zadowoleni. Trochę zamieszania było, nie da się ukryć – spuentował ósmy na ten moment zawodnik cyklu FIM Speedway Grand Prix.

A tak wyglądali zawodnicy, którzy na początku zawodów piastowali ostatnie pozycje w wyścigach…

Zwrot za pierwszy zakład do 110 PLN z kodem SPEEDWAYNEWS -> sprawdź szczegóły!

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Anders Thomsen
  • Bartosz Zmarzlik
  • Grupa Discovery
  • Patryk Dudek
  • Stadion im. Edwarda Jancarza (Gorzów Wlkp.)

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Lider Stali Gorzów bliski perfekcji. Poprowadził zespół do ważnego zwycięstwa

Żużel - Lider Stali Gorzów bliski perfekcji. Poprowadził zespół do ważnego zwycięstwa

Wojciech Jagodziński

  • Dania
3 czerwca 2026

Emocji w Vojens nie brakowało. W ramach rozgrywek duńskiej Speedway-Ligaen lokalne Sønderjylland Elite Speedway zmierzyło się z Region Varde Elitesport. Kluczowy w tym starciu okazał się Anders Thomsen, który otarł się o duży komplet punktów i poprowadził zespół gospodarzy do zwycięstwa 44:40.

PRES Toruń nie dał się zaskoczyć! Stal pokonana

Żużel. PRES Toruń nie dał się zaskoczyć! Stal pokonana

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
31 maja 2026

Pres Grupa Deweloperska Toruń nadal nie zaznał domowej porażki w tym sezonie. W niedzielę udało im się pokonać Gezet Stal Gorzów.

Szlagier na Motoarenie. Kto zbliży się do fazy play-off?

Żużel: Szlagier na Motoarenie. Kto zbliży się do fazy play-off?

Dawid Gruntkowski

  • PGE Ekstraliga
30 maja 2026

Czas na kolejny żużlowy klasyk! Na Motoarenie w Toruniu, miejscowa PRES Grupa Deweloperska podejmie Gezet Stal Gorzów. Która z drużyn przybliży się w niedzielę do fazy play-off?

Niesamowite ściganie w Lublinie. Hit kolejki dla GKM-u Grudziądz!

Żużel - Niesamowite ściganie w Lublinie. Hit kolejki dla GKM-u Grudziądz!

Przemek Krukowski

  • PGE Ekstraliga
29 maja 2026

Hit kolejki nie zawiódł. W arcyciekawym piątkowym starciu Bayersystem GKM Grudziądz pokonał w Lublinie miejscowy Orlen Oil Motor.

Twierdza Lublin w końcu padnie? Pora na mecz na szczycie PGE Ekstraligi

Żużel - Twierdza Lublin w końcu padnie? Pora na mecz na szczycie PGE Ekstraligi

Kacper Sadurski

  • PGE Ekstraliga
29 maja 2026

Czeka nas bardzo interesujący mecz. Lider tabeli przyjeżdża teren wicelidera. Orlen Oil Motor Lublin kontra Bayersystem GKM Grudziądz.

Wkrótce wyłonią mistrza kraju. Poznaliśmy listę startową

Sport żużlowy. Wkrótce wyłonią mistrza kraju. Poznaliśmy listę startową

Kacper Sadurski

  • Dania
28 maja 2026

Przed nami finał rywalizacji o tytuł Indywidualnego mistrza Danii. Kto okaże się najlepszy i zostanie mistrzem swojego kraju?

Drużynowy mistrz Polski podejmuje czarnego konia rozgrywek. Znamy zestawienia na to spotkanie (SKŁADY)

Sport żużlowy. Drużynowy mistrz Polski podejmuje czarnego konia rozgrywek. Znamy zestawienia na to spotkanie (SKŁADY)

Kacper Sadurski

  • PGE Ekstraliga
28 maja 2026

Pres Grupa Deweloperska zmierzy się na własnym terenie z Gezet Stalą Gorzów. Czy goście postraszą obrońców tytułu?

Dwie gwiazdy opuszczą zawody! Jest oficjalny komunikat

Żużel. Dwie gwiazdy opuszczą zawody! Jest oficjalny komunikat

Krzysztof Choroszy

  • SGP / DPŚ / SoN
28 maja 2026

Mamy komunikat dotyczący zmian na kolejne rundy FIM Speedway Grand Prix. Podczas rund w Manchesterze na pewno nie zobaczymy dwóch gwiazd.

Bartosz Zmarzlik i spółka uciszyli Piratów. Kubera nie dokończył meczu

Żużel - Bartosz Zmarzlik i spółka uciszyli Piratów. Kubera nie dokończył meczu

Rafał Drabiniok

  • Szwecja
26 maja 2026

Kosmiczny mecz Pawła Przedpełskiego w lidze szwedzkiej! Mimo potężnego osłabienia i fatalnego upadku Dominika Kubery, Lejonen Gislaved wygrywa w Motali po genialnej szarży polskich zawodników.

Gorzów świętuje! Gezet Stal z minimalnym zwycięstwem

Żużel - Gorzów świętuje! Gezet Stal z minimalnym zwycięstwem

Hubert Czaja

  • PGE Ekstraliga
24 maja 2026

Gezet Stal Gorzów wygrała z Orlen Oil Motorem Lublin po niezwykle emocjonującym meczu i włączyła się do rywalizacji o fazę play-off. To pierwsze zwycięstwo Gorzowian z "Koziołkami" od sezonu 2022.

Galeria

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną


26 maja 2026, zdjęć: 0

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)


17 maja 2026, zdjęć: 0

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)

Beniaminek rozbił faworyta. Pogrom w Pile (galeria)


27 kwietnia 2026, zdjęć: 0

Beniaminek rozbił faworyta. Pogrom w Pile (galeria)

Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia


4 kwietnia 2026, zdjęć: 0

Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

    Kevin Fajfer

    04.06.1998r. (28l.)
  • Erik Persson

    04.06.2005r. (21l.)
  • Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

    Dawid Cepielik

    04.06.2009r. (17l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 7 8 0 32
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 7 0 0 -160
Betard Sparta Wrocław 7 10 0 44
Stelmet Falubaz Zielona Góra 7 2 0 -82
Bayersystem GKM Grudziądz 7 11 0 48
Gezet Stal Gorzów 7 7 0 18
Orlen Oil Motor Lublin 7 8 0 80
PRES Grupa Deweloperska Toruń 7 10 0 20

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 6 2 0 -41
Hunters PSŻ Poznań 6 7 0 -21
ZKS Stal Rzeszów 7 7 0 -5
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 6 0 -16
Polonia Piła 6 4 0 -46
INNPRO ROW Rybnik 7 6 0 5
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 14 0 133
Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 -9

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 6 7 1 -3
OK Kolejarz Opole 5 5 0 3
Śląsk Świętochłowice 6 2 0 -64
Lokomotiv Daugavpils 6 5 0 -16
Ultrapur Omega Gniezno 6 10 1 37
Trans MF Landshut Devils 4 4 0 -2
Wybrzeże Gdańsk 7 10 1 45

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT